Najnowsze posty

Waterpik® Water Flosser: Znacznie skuteczniejszy niż nitka denstystyczna do usuwania płytki nazębnej

Waterpik® Water Flosser: Znacznie skuteczniejszy niż nitka denstystyczna do usuwania płytki nazębnej

Ocena skuteczności usuwania płytki nazębnej irygatora wodnego w porównaniu z nitką dentystyczną u dorosłych po jednorazowym użyciu

Cel

Porównanie skuteczności usuwania płytki nazębnej Waterpik® Water Flosser z nitką dentystyczną w połączeniu z ręczną szczoteczką do zębów.

Metodologia

W tym randomizowanym, jednokrotnym, równoległym badaniu klinicznym z pojedynczą ślepą próbą wzięło udział 70 osób. Badani powstrzymywali się od jakiejkolwiek higieny jamy ustnej przez dwadzieścia trzy do dwudziestu pięciu godzin przed spotkaniem. Badani zostali przebadani i przydzieleni do jednej z dwóch grup: Waterpik® Water Flosser plus manualna szczoteczka do zębów lub woskowana nić dentystyczna plus manualna szczoteczka do zębów. Do każdego użytego produktu dostarczono instrukcje. Każdy uczestnik szczotkował zęby przez dwie minuty metodą Bassa. Grupa pierwsza użyła irygatora wodnego z 500 ml ciepłej wody, a grupa druga użyła woskowanej nici dentystycznej do czyszczenia wszystkich obszarów między zębami. Badanych obserwowano, aby upewnić się, że pokryli wszystkie obszary i postępowali zgodnie z instrukcjami. Wyniki rejestrowano dla całej jamy ustnej, obszarów brzeżnych, aproksymalnych, twarzowych i językowych dla każdego pacjenta, stosując Indeks płytki nazębnej modyfikacji Rustogi.

Wyniki

Waterpik® Water Flosser był o 29% skuteczniejszy niż nić nitkowa w całkowitym usuwaniu płytki nazębnej, o 29% w przypadku powierzchni stycznych i o 33% w przypadku powierzchni brzeżnych.

Wniosek

Waterpik® Water Flosser jest znacznie skuteczniejszy niż nić nitkowa w usuwaniu płytki nazębnej ze wszystkich powierzchni zębów.Goyal CR, Lyle DM, Qaqish JG, Schuller R. J Clin Dent 2013;24(2):37-42. Study conducted at BioSci Research Canada, Ltd., 3

Opublikowany w: Badania kliniczne

Zostaw komentarz

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszego serwisu internetowego przetwarzamy Twój adres IP, pliki Cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO). Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności.