Najnowsze posty

Waterpik® Water Flosser: ponad 2 razy skuteczniejszy niż nitka dentystyczna dla pacjentów z implantami

Waterpik® Water Flosser: ponad 2 razy skuteczniejszy niż nitka dentystyczna dla pacjentów z implantami

Porównanie wpływu dwóch urządzeń do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych wokół implantów na zmniejszenie krwawienia: 30-dniowe randomizowane badanie kliniczne

Cel

Porównanie skuteczności irygatora Waterpik® Water Flosser z nicią dentystyczną u pacjentów z implantami.

Metodologia

Badanych losowo podzielono na dwie grupy; Grupa pierwsza używała ręcznej szczoteczki do zębów i irygatora Waterpik® Water Flosser z końcówką Plaque Seeker® (WF), a grupa druga używała ręcznej szczoteczki do zębów i nici dentystycznej (SF). W każdej grupie były dwadzieścia dwa implanty, a głównym rezultatem było zmniejszenie częstości krwawienia podczas sondowania. Badani szczotkowali zęby dwa razy dziennie i raz dziennie używali WF lub SF.

Wyniki

Nie było różnic między grupami na początku badania. Po trzydziestu dniach osiemnaście z dwudziestu dwóch (81,8%) implantów w grupie WF wykazało znaczną redukcję BOP w porównaniu z sześcioma z 18 (33,3%) w grupie z nicią dentystyczną. Grupa WF doświadczyła o 145% lepszej redukcji krwawienia z dziąseł wokół implantów w porównaniu z grupą stosującą nić dentystyczną (p=0,0018).

Wniosek

Waterpik® Water Flosser jest znacznie skuteczniejszy niż nić nitkowa w poprawie zdrowia dziąseł wokół implantów i jest bezpieczny w użyciu.Magnuson B, Harsono M, Stark PC, et al. Compend of Contin Ed in Dent 2013; 34(Special Issue 8):2-7. Study conducted at Tufts University, School of Dental Medicine, Boston, Massachusetts.

Opublikowany w: Badania kliniczne

Zostaw komentarz

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszego serwisu internetowego przetwarzamy Twój adres IP, pliki Cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO). Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności.