Najnowsze posty

Porównanie szczoteczki sonicznej do zębów ze szczotkowaniem i nitkowaniem zębów w stanach zapalnych

Waterpik® Sonic-Fusion®: do 2 razy skuteczniejszy niż regularne szczotkowanie i nitkowanie w celu poprawy zdrowia dziąseł

Porównanie szczoteczki sonicznej do zębów ze szczotkowaniem i nitkowaniem zębów w stanach zapalnych

Cel

Określenie skuteczności szczoteczki Waterpik® Sonic-Fusion® w zmniejszaniu płytki nazębnej i klinicznych objawów stanu zapalnego w porównaniu z ręcznym szczotkowaniem i nitkowaniem zębów.

Metodologia

Stu pięciu pacjentów zostało losowo przydzielonych do trzech grup w tym 4-tygodniowym, równoległym badaniu klinicznym z pojedynczą ślepą próbą. Były dwie grupy eksperymentalne: Sonic-Fusion® z pełną (SFF) lub kompaktową (SFC) główką szczoteczki. Grupa kontrolna używa ręcznej szczotki i nici dentystycznej (MTF). Zdrowie dziąseł mierzono za pomocą krwawienia podczas sondowania (BOP) i zmodyfikowanego wskaźnika dziąseł (MGI) na początku badania, po 2 i 4 tygodniach. Wyniki Rustogi Modified Navy Plaque Index (RMNPI) mierzono na początku badania, po 2 i 4 tygodniach. Wszystkim badanym udzielono pisemnych i ustnych instrukcji.

Wyniki

Wszystkie grupy wykazały istotne zmniejszenie BOP i MGI od wartości wyjściowych do 4 tygodni (p<0,001). Obie grupy Sonic-Fusion® były znacznie bardziej skuteczne niż grupa MTF w przypadku BOP, MGI i RMNPI w całej jamie ustnej i obszarach międzyzębowych.

Wniosek

To badanie pokazuje, że Waterpik® Sonic-Fusion® jest nawet dwukrotnie skuteczniejszy niż tradycyjne szczotkowanie i nitkowanie zębów w poprawie zdrowia dziąseł.[1] Lyle DM, Qaqish JG, Goyal CR, Schuller R. IADR/AADR/CADR General Session & Exhibition. Presented at IADR Virtual Oral Session, July 24, 2021. Submitted for publication.

Opublikowany w: Badania kliniczne

Zostaw komentarz

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszego serwisu internetowego przetwarzamy Twój adres IP, pliki Cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO). Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności.