szczoteczka elektryczna
Irygatory i szczoteczki

Rodzaje szczoteczek elektrycznych – która jest najlepsza?

Chcesz właściwie zadbać o higienę jamy ustnej? Świetnie trafiłeś! Tym razem w naszym wpisie przygotowaliśmy przegląd szczoteczek elektrycznych marki Waterpik. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i prezentujemy najpopularniejsze rodzaje dostępne na rynku. Już teraz zobacz nasze propozycje i wybierz najlepszy produkt dla siebie! Zapraszamy do lektury!

Szczoteczka elektryczna – dlaczego jest tak skuteczna?

Dokładnie szczotkując uzębienie, pozbywasz się resztek jedzenia oraz płytki nazębnej, która osadza się najczęściej na granicy zębów z dziąsłami. Jeśli robisz to niestarannie, w jamie ustnej namnaża się mnóstwo bakterii, które źle wpływają na szkliwo i zębinę i często są przyczyną próchnicy. Badania stomatologiczne pokazują, że przy pomocy szczoteczek manualnych, trudno dotrzeć do miejsc, w których zęby się stykają. Stosując szczoteczki soniczne z irygatorem łatwo sobie z tym poradzisz:

  • w większym stopniu zredukujesz płytkę nazębną,
  • zmniejszysz objawy zapalenia dziąseł,
  • nie uszkodzisz szkliwa.

Urządzenia elektryczne są skuteczniejsze od tradycyjnych, gdyż wyposażono je w różne końcówki i akcesoria, które pozwalają dokładnie czyścić uzębienie. Możesz nie tylko kontrolować czas i siłę mycia, ale też dzięki dostępnym aplikacjom, sprawdzać, które miejsca musisz dokładniej wyszczotkować.

Jak wiele jest rodzajów szczoteczek elektrycznych?

Ze względu na liczbę drgań i kierunek ruchów włosia, szczoteczki elektryczne można podzielić na:

  1. Oscylacyjno-rotacyjne – z okrągłymi główkami – wykonują ruch kolisty, obracają się o kilka stopni i wracają w drugą stronę. W niektórych modelach jest też wariant z dodatkową pulsacją.
  2. Soniczne – końcówka emituje fale dźwiękowe. Włosie zaś pracuje ruchem wymiatającym, delikatnie czyszcząc powierzchnię zęba – bardzo przydatny jest tutaj kontroler siły nacisku. W tej kategorii produktów polecamy irygator ze szczoteczką soniczną Waterpik. W jednym zestawie dostępne są tryby, takie jak szczotkowanie i nitkowanie wodne, które skutecznie usuwają płytkę nazębną. Dodatkowo takie zabiegi poprawiają kondycję dziąseł, dokładnie oczyszczając miejsca poniżej ich linii. Sprzęt jest niezawodny w walce z halitozą. Używaj go systematycznie, a Twój oddech będzie zawsze świeży.

Biorąc pod uwagę rodzaj zasilania, szczoteczki elektryczne dzielą się na akumulatorowe i te na baterie, które sprawdzą się doskonałe podczas podróży.

Czy mamy jakiegoś faworyta?

Jeśli to Twoja pierwsza szczoteczka elektryczna, to lepiej zdecyduj się na model z mniejszą główką. Jej plusem jest to, że łatwiej dociera do trudno dostępnych miejsc. Z jednego urządzenia mogą korzystać wszyscy domownicy, ale każdy musi mieć swoją wymienną końcówkę. Do wyboru jest, np. głowica delikatna, wybielająca czy ortodontyczna.

Jeśli masz krwawiące dziąsła, to szczoteczka WATERPIK Triple Sonic jest w sam raz dla Ciebie. Skutecznie usuwa bakterie i zanieczyszczenia między zębami oraz pod językiem. Umożliwia też masowanie dziąseł. Produkt jest prosty w użytkowaniu, dlatego poleca go wielu stomatologów.

Dbaj o regularnie szczotkowanie!

Regularnie szczotkuj zęby, a najlepiej zadbasz o właściwą higienę jamy ustnej. Dzięki temu:

  • ograniczysz choroby przyzębia i zminimalizujesz ryzyko powstania próchnicy,
  • wyeliminujesz nieświeży oddech,
  • usuniesz płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe.

Czyść zęby przynajmniej dwa razy dziennie przez dwie, trzy minuty. Są już szczoteczki soniczne z wbudowanym timerem. To bardzo precyzyjne urządzenia, które mają kilka programów i poziomów intensywności szczotkowania.

Optymalnym rozwiązaniem byłoby mycie zębów po każdym posiłku. Lepiej jednak odczekać przynajmniej 30 minut od zakończenia konsumpcji, żeby kwasy w jamie ustnej zdążyły się zneutralizować.

Zdrowe zęby i piękny uśmiech!

Aby właściwie zadbać o higienę jamy ustnej, najpierw musisz mieć dobrze dobraną szczoteczkę z irygatorem. Jeśli dokładnie prześledziłeś nasz ranking, to z pewnością wiesz już, jaki produkt Waterpik będzie idealny dla Ciebie. Wszystkie propozycje zaprezentowane w artykule znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zrób zakupy już dziś, a zapłacić możesz dopiero za 30 dni. Sprawdź tę wyjątkową ofertę i zachowaj zdrowe zęby oraz piękny uśmiech do późnej starości, Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *