irygator do zębów
Higiena jamy ustnej,  Irygatory i szczoteczki

Higiena jamy ustnej – najważniejsze fakty i mity

Myć zęby po każdym posiłku czy tylko rano i wieczorem? Robić to od razu czy odczekać kwadrans, a w tym czasie żuć gumę? Na temat właściwej higieny jamy ustnej można znaleźć wiele informacji, ale które z nich są prawdziwe? W naszym wpisie omawiamy najważniejsze fakty i mity z tym związane. Poznaj je już dziś i znajdź skuteczną receptę na piękny uśmiech!

 

Przekonaj się, czego nie wiedziałeś!

Wydaje Ci się, że mycie zębów to nic trudnego? A czy zdajesz sobie sprawę, że tylko co piąta osoba robi to prawidłowo? Nie? No właśnie! Przeczytaj nasz artykuł do końca i przekonaj się, czego jeszcze nie wiedziałeś! Wypróbuj też szczoteczkę elektryczną i najlepszy irygator do zębów Waterpik – zadbaj o zdrowie i właściwą higienę jamy ustnej.

 

 MIT – mycie zębów od razu po posiłku

Często to robisz? To błąd! W ten sposób możesz uszkodzić szkliwo, które staje się bardziej osłabione, zwłaszcza gdy spożywałeś kwaśne potrawy, np. cytrusy czy kiszonki. Kwasy to największy wróg zębów – osłabiają je i demineralizują, co znacznie zwiększa podatność na próchnicę, a także mikropęknięcia szkliwa.

Jak temu zaradzić? Ze szczotkowaniem zębów odczekaj ok. 20 minut od zakończenia jedzenia. W tym czasie, dzięki ślinie, szkodliwe substancje zostaną zobojętnione. Jeśli masz potrzebę odświeżenia oddechu, żuj gumę bez cukru. Pomoże to przywrócić właściwe pH w jamie ustnej. Możesz też przepłukać usta zimną wodą lub specjalnym płynem, który wlejesz do irygatora, np. marki Waterpik – to najlepsze tego typu urządzenia dostępne na rynku. Użyj też nici dentystycznej – wstępnie oczyścisz przestrzenie międzyzębowe i usuniesz resztki pokarmu.

 

FAKT – nie należy szczotkować zębów więcej niż 2 razy dziennie…

…bo to uszkadza szkliwo. Powtórzymy jeszcze raz: to kwasy są największym wrogiem zębów! Prawdą natomiast jest to, że zbyt intensywne szczotkowanie może prowadzić do odsłaniania szyjek zębowych i podrażniania dziąseł. Dlatego musisz dobrać szczoteczkę o odpowiedniej twardości. Jeśli masz wrażliwe uzębienie, dobrym rozwiązaniem jest szczoteczka soniczna Waterpik: stacjonarna lub bezprzewodowa. Modele tego typu są wyposażone w specjalny tryb masażu.

Zwróć też uwagę na właściwe płyny i pasty do zębów. Zbyt częste mycie preparatami wybielającymi może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa i nadwrażliwości. Gdy masz wątpliwości, czy dany produkt będzie dla Ciebie odpowiedni, najlepiej zapytaj o to swojego stomatologa.

 

FAKT – szczoteczka soniczna i irygator to najskuteczniejsze narzędzia!

Faktem jest, że szczoteczka soniczna z irygatorem czyści bardzo delikatnie, nie uszkadzając przy tym szkliwa ani dziąseł:

  • pracuje, stosując ruch wymiatający,
  • idealnie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe,
  • usuwa prawie 100 procent płytki nazębnej, nawet z trudno dostępnych miejsc,
  • minimalizuje ryzyko wystąpienia próchnicy.

To wielofunkcyjne urządzenie do higieny jamy ustnej jest zalecane przez wielu stomatologów. Sprawdzi się idealnie, gdy nosisz aparat ortodontyczny lub masz ciasno osadzone zęby. Dedykowany jest także osobom, które mają mosty, koronki czy implanty. Szczególnie polecamy irygatory Waterpik, w których do płukania jamy ustnej można używać zarówno zwykłej wody, jak i płukanek leczniczych. Oferujemy dwa modele takich urządzeń – bezprzewodowe i stacjonarne. Pierwsze są idealne do zabrania w podróż. Z drugich zaś z powodzeniem może korzystać cała rodzina. Warunek jest jeden: każdy domownik musi mieć swoją końcówkę. W komplecie są głowice, np. do czyszczenia języka czy kieszonek przyzębnych.

 

Potwierdzamy fakty, obalamy mity

Nie jesteś do końca przekonany? Mamy dla Ciebie propozycję – zgódź się na 14-dniowy test Waterpik. Kup najlepszy irygator ze szczoteczką soniczną i pobierz specjalną aplikację, która podpowie Ci, jak prawidłowo korzystać z urządzenia. Jeśli nie poczujesz różnicy, zwrócimy Ci pieniądze. Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na waterpikpolska.pl – podejmij wyzwanie i zadbaj z nami o zdrowe zęby oraz piękny uśmiech!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *