czy-warto-uzywac-szczoteczki-sonicznej
Irygatory i szczoteczki

Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

Wielu stomatologów zachęca swoich pacjentów, aby do mycia zębów używali szczoteczki sonicznej. Zastanawiasz się, jak działa takie urządzenie i czy warto w nie inwestować? Zanim udasz się na zakupy, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się, na jakie parametry zwrócić uwagę i czy są jakieś przeciwwskazania do używania szczoteczek sonicznych. Sprawdź i dokonaj świadomego wyboru.

 

 

Skuteczność szczoteczki sonicznej

Zależnie od modelu artykuły Waterpik mają różne tryby pracy, w tym np. program do masażu dziąseł. Regularnie używana szczoteczka soniczna pozwala redukować płytkę nazębną i pomaga zachować zdrowe dziąsła – minimalizuje ryzyko krwawienia. Dzięki takiemu urządzeniu dokładnie wyczyścisz przestrzenie między zębowe, usuwając z nich płytkę bakteryjną i resztki pokarmowe. Przy jego pomocy możesz myć nie tylko zęby, ale też język, policzki i dziąsła. Wystarczy wybrać odpowiednią końcówkę.

Niezawodne działanie!

Zastawiasz się, jak działa szczoteczka soniczna? Pracuje ona na zasadzie fal dźwiękowych, które są wytwarzane przez mały generator wbudowany w główkę urządzenia. Dzięki wysokim częstotliwościom, fale działają bakteriobójczo. Chronią też dziąsła przed uszkodzeniami mechanicznymi, usuwają zanieczyszczenia i przebarwienia. Włosie szczoteczki wykonuje 30 tysięcy ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę.

Warto dodać, że fale dźwiękowe docierają na odległość 4 mm od włókna, wprawiając w ruch cząsteczki śliny wraz ze znajdującą się na szczoteczce pastą. Powstają mikro bąbelki, które usuwają bakterie oraz osad nazębny. Zjawisko to nazywane jest kawitacją. Daje to lepszy efekt czyszczenia zębów, zwłaszcza w miejscach, gdzie zwykłą szczoteczką trudno dotrzeć – w przestrzeniach między zębowych oraz od wewnętrznej strony jamy ustnej.

Jeśli chcesz, aby mycie zębów było jeszcze skuteczniejsze, zaopatrz się także w irygator wodny.

Który model szczoteczki lub irygatora wybrać?

Dobierz szczoteczkę idealną do Twoich potrzeb. Jeśli zmagasz się z nadwrażliwymi dziąsłami, dobrym rozwiązaniem będzie model z opcją masażu. Masz problem z osadem, np. po kawie czy herbacie, i chcesz mieć bielsze zęby? W takich przypadkach wybierz urządzenie, które ma opcję wybielania i usuwania przebarwień.

Polecamy szczoteczkę soniczną Waterpik ST-01. Ten model wyposażony jest w trzy tryby pracy:

 • klasycznego szczotkowania,
 • wybielania i intensywnego usuwania osadów,
 • masowania dziąseł.

Dwie wymienne końcówki do mycia zębów zapewniają efektywne czyszczenie trudno dostępnych miejsc oraz języka. Dołączony akumulator oraz eleganckie etui pozwalają na zabranie szczoteczki ze sobą w podróż.

Do kompleksowej ochrony jamy ustnej doskonale sprawdzi się szczoteczka soniczna i irygator. Jedno urządzenie umożliwia szczotkowanie zębów oraz nitkowanie przestrzeni między zebowych. W tej kategorii produktów szczególnie polecamy zestaw i CC-01 WP-861 Complete Care 5.0. Wbudowany zegar pozwala na kontrolowanie czasu szczotkowania, a wymienne końcówki zapewniają efektywne czyszczenie. Irygator natomiast:

 • usuwa płytkę nazębną,
 • poprawia kondycje dziąseł,
 • oczyszcza miejsca poniżej linii dziąseł,
 • zapewnia świeży oddech.

Irygator wybielający WF-05 ma wbudowaną opcję masażu. Wraz z modelem WF-06 usuwa on przebarwienia między innymi po winie, kawie, papierosach.

jak-dziala-szczoteczka-soniczna

Czy są jakieś przeciwwskazania?

W zasadzie nie ma przeciwwskazań. Ze szczoteczek sonicznych mogą korzystać wszyscy. Są modele przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Jedynym ograniczeniem mogą być poważne stany zapalne dziąseł i odsłonięte szyjki zębowe. Wtedy najlepiej zdecydować się na końcówki o miękkim włosiu i delikatnym trybie czyszczenia. Zdecyduj się na szczoteczkę, która emituje fale o szczególnie wysokiej częstotliwości. Wybór konkretnego modelu musisz uzależnić od:

 • stanu uzębienia,
 • tego, czy nosisz aparat ortodontyczny, masz implanty lub protezę,
 • przeznaczenia – do codziennej higieny jamy ustnej, wybielania czy masowania dziąseł,
 • kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na jego zakup.

Szczoteczka soniczna od Waterpik

Aby właściwie zadbać o zdrowie zębów i piękny uśmiech, musisz najpierw odpowiednio dobrać artykuły do higieny jamy ustnej. Postaw na szczoteczkę soniczną z irygatorem od Waterpik. Badania pokazują, że wystarczy 28 dni regularnego stosowania, aby znacząco zredukować płytkę nazębną i zminimalizować ryzyko krwawienia dziąseł aż o 93%. W naszym sklepie znajdziesz zestaw do kompleksowej higieny jamy ustnej dla dzieci oraz dorosłych. Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą produktów.