dobry-irygator-do-zebow
Irygatory i szczoteczki

Na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie dobrego irygatora?

Specjaliści są zgodni, że samo szczotkowanie zębów nawet najlepszą szczoteczką, to za mało. Niebagatelne znaczenie ma nitkowanie przestrzeni między zębowych. Jednak nićmi dentystycznymi nie zawsze można dokładnie usunąć resztki pokarmowe nagromadzone w szparach i tuż przy dziąsłach. Dlatego stomatolodzy zalecają irygację zębów. Na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie dobrego irygatora? Sprawdź, co na ten temat mówią eksperci Waterpik.

Sposób działania irygatora

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w irygator do zębów? Jak najbardziej! Szczoteczki soniczne doskonale radzą sobie z płytką nazębną i dokładnie myją zęby. Jednak to irygator dokładnie usuwa resztki pokarmu z przestrzeni między zębowych i masuje dziąsła. Urządzenie to nie zastępuje szczoteczki, ale ją doskonale uzupełnia. Działa na zasadzie myjki pod ciśnieniem. Swoim wyglądem bardzo przypomina szczoteczkę soniczną, ale końcówki z włosiem zostały zastąpione specjalną dyszą, z której wylatuje woda pod ciśnieniem. Dzięki dużej prędkości strumień wystrzeliwany z irygatora czyści przestrzenie między zębami i na ich linii dziąseł. Urządzenie świetnie sprawdza się u osób, które:

  • mają stłoczone zęby,
  • noszą aparaty ortodontyczne, implanty czy protezy,
  • zmagają się z halitozą,
  • mają przebarwienia po kawie, papierosach i winie,
  • często miewają stany zapalne jamy ustnej.

Różne rodzaje irygatorów i ich przeznaczenie

Do wyboru masz wiele rodzajów irygatorów. Różnią się one wielkością, funkcjami oraz typem zasilania, Wyróżnia się urządzania:

Modele stacjonarne mają duży zbiornik na wodę i wiele wymiennych końcówek. To doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny. Każdy domownik może mieć swoją końcówkę.

Irygator bezprzewodowy zaś jest urządzeniem lekkim i zajmującym mało miejsca. Można go ze sobą zabrać w podróż. Pojemnik na wodę wbudowany jest w rączkę.

Coraz większą popularnością cieszą się irygatory ze szczoteczką soniczną 2 w 1.

irygator-stacjonarny-i-bezprzewodowy

Irygator stacjonarny czy bezprzewodowy? Który wybrać?

Wszystko zależy, ile miejsca masz w łazience i kto będzie korzystać z urządzenia. Dla całej rodziny świetnym rozwiązaniem będzie irygator stacjonarny. Jest bardzo skuteczny w przeciwdziałaniu zapaleniom dziąseł. Czyści przestrzenie między zębowe – minimalizuje ryzyko krwawienia dziąseł i doskonale je masuje. Ma w zestawie końcówki wymienne, m.in.:

  • standardową,
  • ortodontyczną,
  • do koron, mostów i implantów.

Końcówki wymienne można przechowywać w pokrywie zbiornika. Urządzenie ma aż 10 stopni regulacji ciśnienia wody i jest bardzo wydajne.

Z kolei lekki i poręczny irygator bezprzewodowy Waterpik WP-560, to najbardziej zaawansowany technologicznie model akumulatorowy. Wyjątkowo cicho pracuje i jest wyposażony w elektroniczny układ kontroli ciśnienia z 3 ustawieniami. To urządzenie wodoodporne, które bez problemu można używać pod prysznicem. W zestawie są dwa etui: podróżne i na końcówki. Trzy tryby pracy pozwalają dopasować moc czyszczenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Magnetyczna ładowarka umożliwia szybkie ładowanie irygatora.

Irygator ze szczoteczką soniczną

Zaleca się, aby zabieg irygacji stosować przynajmniej 2 razy dziennie. Najlepiej przy porannym i wieczornym myciu zębów. Zestaw irygator i szczoteczka soniczna w jednym urządzeniu to doskonałe rozwiązanie, które jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek marka Waterpik. To doskonały produkt do kompleksowej higieny jamy ustnej – myjesz zęby, masujesz dziąsła i dogłębnie czyścisz przestrzenie międzyzębowe.

Proponujemy dobry irygator ze szczoteczką soniczną CC-01. Urządzenie umożliwia tradycyjne szczotkowanie, a także nitkowanie wodne. Szczoteczka ma trzy tryby czyszczenia, a pulsujący strumień wody z irygatora doskonale płucze jamę ustną, masuje dziąsła i wspomaga mikrokrążenie. Nitkowanie wodne jest o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne – nićmi dentystycznymi.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też irygator do zębów plus szczoteczka soniczna Waterpik SF-02 Sonic-Fusion z końcówkami do szczotkowania i nitkowania wodnego.

Najlepsze akcesoria do higieny zębów tylko u nas!

Już wiesz, jak ważna dla zdrowia zębów jest irygacja i jakie urządzenie wybrać do takiego zabiegu? A może masz pytania dotyczące akcesoriów do higieny jamy ustnej? Specjaliści marki Waterpik chętnie na nie odpowiedzą i pomogą dobrać odpowiedni sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb. Naszą markę wybrało już tysiące osób na całym świecie. Zaufaj nam i Ty, a będziesz mieć białe zęby i piękny uśmiech. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Możliwość komentowania Na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie dobrego irygatora? została wyłączona