irygator-wybielajacy
Irygatory i szczoteczki

Irygatory wybielające – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Oprócz szczoteczek sonicznych to irygatory cieszą się coraz większą popularnością wielu osób. Są niezastąpione w codziennej higienie jamy ustnej. To urządzenia do nitkowania wodnego i czyszczenia przestrzeni między zębowych. A czym są irygatory wybielające do zębów i jakie dają efekty? Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć, zajdziesz w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Irygator wybielający alternatywą dla zabiegów wybielających u stomatologa

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Jeśli Ty także planujesz taki zabieg, sprawdź, czy każdy może szybko, łatwo i bezpiecznie wybielić sobie zęby. Mogą mu się poddać tylko osoby, które mają całkowicie zdrowe uzębienie. Do innych przeciwwskazań do stomatologicznego wybielania można zaliczyć:

 • ciążę,
 • karmienie piersią,
 • alergię na składniki preparatów wybielających,
 • nadwrażliwość zębów,
 • niektóre schorzenia, takie jak np. choroba Parkinsona, cukrzyca czy epilepsja.

Alternatywą dla profesjonalnych zabiegów wybielających jest stosowanie dobrego irygatora wybielającego. Używaj go codziennie, a przywrócisz zębom biel. Usuniesz ponadto bakterie i resztki pokarmowe z jamy ustnej – dzięki czemu zapobiegniesz próchnicy. Zadbasz też o kondycję dziąseł. Co ważne, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania takiego urządzenia.

Jeśli dużo podróżujesz, powinieneś zaopatrzyć się w irygator bezprzewodowy. Szczególnie polecamy model Waterpik WP-450/462. Pozwala on utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej, masuje dziąsła i pobudza krążenie. Jest idealny dla osób, które noszą aparaty ortodontyczne. Można stosować w nim wybielające płyny do płukania.

Zalety stosowania irygatora vs inne metody wybielające

Jest wiele metod wybielania zębów. Zaleca się to robić za pomocą specjalistycznych past, pasków, sody oczyszczonej, węglem aktywnym, a także w gabinetach stomatologicznych:

 • laserem diodowym czy lampą LED. Przed wykonaniem takiego zabiegu zaleca się skaling i piaskowanie uzębienia. Nie wszyscy mogą poddać się takiemu zabiegowi. Jeśli masz nadwrażliwe zęby, lepiej skorzystaj z metod mniej inwazyjnych:
 • regularnie usuwaj kamień nazębny,
 • szczotkuj je szczoteczką soniczną,
 • stosuj dobry irygator wybielający z Technologią Whitening Infuser.

Innowacyjna technologia łączy wodę z delikatnym, bezpiecznym dla jamy ustnej środkiem usuwającym plamy i przebarwienia. Korzystając z takiego urządzenia regularnie, usuniesz dużo więcej przebarwień niż podczas tradycyjnego szczotkowaniem zębów. Pozbędziesz się też płytki nazębnej z przestrzeni między zębowych.

Stosowanie tabletek wybielających Waterpik Whitening podczas codziennej irygacji zapewnia wysoką efektywność czyszczenia oraz długotrwałe uczucie świeżości.

Jak stosować irygator wybielający i kiedy widać efekt?

Zabieg wybielania przy użyciu irygatora Waterpik WF-05 wystarczy wykonywać raz dziennie przez około minutę. W tym celu umieść tabletkę wybielającą w rękojeści urządzenia. Następnie wybierz ulubiony program do irygacji. Po zakończeniu usuń resztki środka wybielającego i przepłucz urządzenie wodą. Irygator wybielający możesz także stosować bez tabletek – wystarczy zbiornik napełnić wodą i płukać jamę ustną.

W zaledwie 4 tygodnie Twoje zęby staną się bielsze nawet w trudno dostępnych miejscach – tam, gdzie inne produkty wybielające nie docierają.

stosowanie-irygatora

Końcówki, tabletki wybielające i niezbędne akcesoria

Irygator wybielający WF-06 ma w zestawie miesięczny zapas tabletek wybielających Waterpik Whitening, a także wymienne końcówki:

 • klasyczne – do ogólnego użytku,
 • do koron, mostów i implantów, które są szczególnie podatne na gromadzenie się płytki nazębnej,
 • ortodontyczne – usuwają płytkę nazębną wokół zamków ortodontycznych i łuku.

Do kompletu proponujemy środek do czyszczenia i dezynfekcji irygatorów, a także do odkamieniania. To produkt w proszku, który wystarczy na ok. 20 aplikacji. Dzięki regularnemu stosowaniu urządzenie będzie działać bez zarzutu przez długi czas.

Oferujemy też wiele inne akcesoriów do irygatorów i szczoteczek sonicznych, takich jak rączki z wężykiem czy uchwyty na końcówki.

Piękny uśmiech z Waterpik!

Od wielu lat edukujemy, promujmy profilaktykę i pomagamy spełniać marzenia wielu osób, które chcą mieć zdrowe i śnieżnobiałe zęby. Regularnie stosuj irygator ze szczoteczką soniczną. To podstawowy zastaw do kompleksowej higieny jamy ustnej. Już po 28 dniach używania Twoje dziąsła staną się mocniejsze i pozbędziesz się do ok. 25% przebarwień oraz znacząco zredukujesz płytkę nazębną. Odzyskaj piękny uśmiech z Waterpik i pozbądź się kompleksów – zapraszamy!

Możliwość komentowania Irygatory wybielające – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć została wyłączona