dobry irygator
Irygatory i szczoteczki

Skuteczne sposoby na piękny uśmiech – zobacz nasze porady!

Regularnie czyścisz zęby, a mimo to widzisz, że osadza się na nich kamień i są przyżółcone? Przyczyny takiego stanu mogą być różne, np. picie kawy czy herbaty. Jak temu zaradzić? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym zdradzamy skuteczne sposoby na piękny uśmiech – zobacz nasze porady!

 Nie zaniedbuj zębów i dziąseł!

Badania pokazują, że tylko co piąta osoba umie czyścić zęby prawidłowo. Powinieneś to robić przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli między jednym a drugim szczotkowaniem mija dużo czasu, na szkliwie osadzają się miękkie złogi. Tworzą je bakterie kwasotwórcze, rozmnażające się bardzo szybko. Powodują próchnicę, zażółcenie uzębienie i nieprzyjemny zapach. Aby temu przeciwdziałać, zainwestuj w dobry irygator i szczoteczkę soniczną. Akcesoria te pomogą Ci właściwe dbać o higienę jemy ustnej oraz dziąseł. Przeczytaj nasz artykuł do końca, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie stomatologiczne do mycia zębów i jak zmienić swoją dietę, aby na dłużej zachować piękny uśmiech!

Regularna higiena jamy ustnej – przede wszystkim poprawne szczotkowanie

Myj zęby przynajmniej 2 razy dziennie przez 2-3 minuty. Specjaliści są zgodni, że najlepsze efekty daje szczotkowanie tzw. metodą wymiatania, czyli w kierunku od dziąsła do korony. Pamiętaj, czyść każdy ząb osobno. Ułatwi Ci to dobry irygator i szczoteczka soniczna. Dzięki specjalnie opracowanej technologii urządzenie jest efektywniejsze od tradycyjnego szczotkowania. Kątowe ustawanie włókien pozwala usuwać prawie 100 procent osadu i czyścić nawet trudno dostępne miejsca. Płyn wydobywający się pod ciśnieniem z urządzenia działa skuteczniej niż stosowanie samej nici dentystycznej. Codzienne zabiegi pomogą przywrócić zębom naturalną biel.

Regularna higiena jamy ustnej zapewnia kompleksową ochronę w najważniejszych obszarach, zapobiegając:

 • próchnicy,
 • chorobom i krwawieniom dziąseł,
 • przebarwieniom,
 • nieświeżemu oddechowi,
 • tworzeniu się kamienia nazębnego.

szczoteczka soniczna

Specjalistyczna szczoteczka i irygator wodny

Specjalistyczne urządzenia do mycia zębów Waterpik pozwalają łagodnie szczotkować uzębienie, nie uszkadzając szkliwa. Są proste w użyciu i skuteczne w zwalczaniu płytki nazębnej, która jest siedliskiem bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach z ust. Wystrzeliwany z irygatora płyn pod ciśnieniem efektywnie myje przestrzenie międzyzębowe. Co ważne, szczoteczki soniczne są bardzo delikatnie, a ich stosowanie nie podrażnia dziąseł. To małe, ale bardzo skuteczne urządzenie, które każdy powinien mieć. Higiena jamy ustnej będzie wówczas przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. Irygatory wodne mają na wyposażeniu różne końcówki:

 • standardowe,
 • ortodontyczne,
 • do czyszczenia dziąseł i języka,
 • do koron, mostów i implantów.

Warto wiedzieć, że już po kilku tygodniach użytkowania urządzenia następuje znaczna poprawa – rzadsze są krwawienia i zapalenia dziąseł.

Cykliczne wizyty u specjalisty i zdrowa dieta

Nawet używanie najlepszych szczoteczek i irygatorów nie zwalnia z regularnych wizyt u specjalisty. Odwiedzaj go przynajmniej raz na pół roku, a w razie konieczności częściej. Zadbaj też o prawidłową dietę:

 • dostarczającą organizmowi niezbędnych mikro- i makroelementów,
 • pozbawioną zbyt dużej ilości słodyczy,
 • bogatą w wapń,
 • zawierającą witaminy D – na mocne kości i szkliwo, C – na zdrowe dziąsła i A – przeciw bakteriom.

Stomatolog dokona przeglądu uzębienia – usunie kamień oraz uzupełni ewentualne ubytki. Wskazana jest także fluoryzacja oraz niekiedy polerowanie. Specjalista doradzi też, jak dobrać najlepszą pastę do mycia zębów i potrzeb, np. dla palaczy, amatorów kawy czy czerwonego wina. Takie preparaty działają do około 12 godzin po użyciu. Zapobiegają próchnicy, odświeżają oddech, a niektóre wybielają zęby. Zawierają też substancję chroniące przed nadwrażliwością.

Jak poprawić swój uśmiech? Teraz już wiesz!

Stosując szczoteczkę soniczną z irygatorem Waterpik, nie będziesz się krzywić z bólu po wypiciu gorącej herbaty czy zjedzeniu lodów, a Twój uśmiech będzie piękny i zdrowy. Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz najlepszy produkt dla siebie. Jeśli masz już podobne urządzenie stomatologiczne, nasi specjaliści doradzą Ci odpowiednie akcesoria i końcówki, dzięki którym jeszcze lepiej zadbasz o higienę jamy ustnej. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *