czyszczenie przestrzeni irygatorem
Irygatory i szczoteczki

Dlaczego czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest tak ważne? Odpowiadamy na wątpliwości!

 

Choć zdecydowana większość osób zdaje sobie sprawę z istotności higieny jamy ustnej, wciąż niewiele uwagi poświęca się czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Warto ten nawyk zmienić, gdyż to właśnie tutaj – w cienkich szczelinach pomiędzy zębami – najczęściej rozpoczyna się większość problemów z uzębieniem. W naszym artykule zaprezentujemy Ci kilka skutecznych sposobów na dokładne usunięcie osadów oraz resztek pokarmowych. Sprawdź, jakich korzyści dostarczają użytkownikom irygator i szczoteczka soniczna Waterpik.

Higiena jamy ustnej – podstawa zdrowia

Piękny i zdrowy uśmiech to doskonała wizytówka dla każdego z nas. Dzięki prawidłowej higienie jamy ustnej możesz uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, problemów z nieświeżym oddechem oraz osadzania się kamienia nazębnego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieleczone choroby zębów prowadzą także do rozmaitych schorzeń w całym organizmie. Nagromadzone bakterie i toksyny często przyczyniają się do nawracających angin i infekcji gardła, a także stanów zapalnych organów wewnętrznych.

Przestrzenie międzyzębowe – zadbaj o czystość trudno dostępnych miejsc

Praktyka wskazuje, że nawet regularne czyszczenie szczoteczką manualną nie jest wystarczające do tego, aby zapewnić optymalną higienę jamy ustnej. Tkwiące w szczelinach resztki pokarmowe stanowią znakomitą pożywkę dla bakterii, przyczyniając się do powstania ubytków, nagromadzenia płytki nazębnej, a także chorób dziąseł i przyzębia. Aby tego uniknąć, warto wykształcić nawyk systematycznej pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych.

Jedną z najpopularniejszych metod ich oczyszczania stanowi korzystanie z nici dentystycznych. Choć jest to z pewnością krok w dobrym kierunku, nitkowanie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia śluzówki dziąseł. Skuteczniejsze i mniej inwazyjne będzie korzystanie ze szczoteczek elektrycznych (np. sonicznej) i irygatora, uzupełnione o stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. W dalszej części tekstu prezentujemy kilka najważniejszych powodów, dla których warto zrezygnować z tradycyjnych nici.

higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna – na pomoc higienie jamy ustnej

Skuteczną metodą higieny przestrzeni międzyzębowych stanowi czyszczenie za pomocą szczoteczki sonicznej. Jej działanie opiera się na emisji fal dźwiękowych, które wprawiają główkę w drgania o niezwykle wysokiej częstotliwości. Na skutek ultraszybkich wibracji w jamie ustnej tworzą się mikrobąbelki, które są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych szczelin pomiędzy zębami.

W wyniku dynamicznych ruchów wymiatająco-pulsacyjnych głowicy osady i zanieczyszczenia usuwane są niezwykle precyzyjnie – nawet w miejscach, które znajdują się poza bezpośrednim zasięgiem włosia. Nowoczesna szczoteczka soniczna do zębów (np. WATERPIK Triple Sonic ST-01) i irygator pozwalają skutecznie oczyścić przestrzenie międzyzębowe bez podrażniania dziąseł oraz szkliwa. W przeciwieństwie do wariantu manualnego nie ma tutaj znaczenia siła nacisku główki, co jest szczególnie istotne w przypadku najmłodszych użytkowników.

Najlepszy irygator – wodna nić dentystyczna!

Kolejne z urządzeń, które pomogą Ci w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej stanowi irygator wodny do zębów. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku resztki pokarmowe wypłukiwane są ze szczelin za pomocą strumienia wody i powietrza. Dzięki wysokiemu ciśnieniu oraz prędkości mieszanka pozwala skutecznie oczyścić miejsca, do których nie dałoby się dotrzeć za pomocą zwykłej nici dentystycznej. Dobry irygator jamy ustnej jest rozwiązaniem optymalnym dla osób o bardzo ciasnych przestrzeniach międzyzębowych, a także posiadaczy aparatów ortodontycznych. Można go używać w każdym wieku – w naszej ofercie znajdziesz również wersję dziecięcą Waterpik NANO WP-260 E.

Zdrowe przestrzenie międzyzębowe – klucz do pięknego uśmiechu

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest bez wątpienia czynnością, której nie należy lekceważyć. Na rynku znajdziesz obecnie wiele urządzeń, które zastąpią nici dentystyczne. Kompleksową pielęgnację jamy ustnej zapewni Ci szczoteczka soniczna z irygatorem w zestawie Waterpik Complete Care 9.0. Sprawdź naszą ofertę i już dziś zadbaj o zdrowy i piękny uśmiech, który będzie Ci towarzyszył przez lata. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości zapraszamy Cię do kontaktu.

Możliwość komentowania Dlaczego czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest tak ważne? Odpowiadamy na wątpliwości! została wyłączona