Irygatory i szczoteczki

Irygator stacjonarny vs bezprzewodowy: który wybrać?

Szukasz sposobu na uzupełnienie codziennej profilaktyki jamy ustnej? Irygator do zębów to skuteczne urządzenie dla całej rodziny, które dopełni pracę szczoteczki. Strumień wody pod ciśnieniem dociera do ciasnych przestrzeni między zębami oraz miejsc tuż przy dziąsłach. Czym kierować się, wybierać sprzęt do irygacji? Przeczytaj, kiedy sprawdzi się irygator stacjonarny, a dla kogo lepszym wyborem będzie urządzenie bezprzewodowe.

Irygator do zębów skrojony na miarę Twoich potrzeb

Szczotkowane to podstawowy krok do zachowania zdrowych zębów. Jednak nawet najlepsza szczoteczka będzie mieć problem z usunięciem płytki nazębnej oraz resztek pokarmów z ciasnych zakamarków. Można poratować się różnego rodzaju wykałaczkami lub nićmi dentystycznymi, albo… sięgnąć po urządzenie o wyższej skuteczności. Irygator wodny jeszcze do niedawna stanowił wyłącznie wyposażenie gabinetów stomatologicznych. Dziś coraz chętniej kupują go osoby, które chcą szczególnie zadbać o zdrowe zęby i dziąsła.

Urządzenie do irygacji umożliwia wypłukiwanie resztek jedzenia z trudno dostępnych miejsc oraz usunięcie osadów, w tym płytki nazębnej, której nagromadzenie jest przyczyną próchnicy i paradontozy. Na skutek mieszania strumienia wody oraz powietrza powstają również pęcherzyki docierające pod dziąsła, między mostki, protezy czy aparaty ortodontyczne.

Decydując się na zakup urządzenia irygacyjnego, zwróć uwagę na różnorodne końcówki do irygatora. Możesz wybrać modele klasyczne, przeznaczone do czyszczenia języka lub poddziąsłowe. Na Waterpik Polska znajdziesz irygatory bezprzewodowe oraz stacjonarne. Który z nich będzie najlepiej służył Twoim potrzebom? Sprawdźmy to!

Irygator stacjonarny w domu

Urządzenie stacjonarne to dobra inwestycja dla całej rodziny. Taki irygator jest zasilany za pomocą przewodu elektrycznego, dzięki czemu możliwa jest duża regulacja mocy. Ciśnienie można zmieniać za pomocą pokrętła, w zależności od potrzeb domowników. Sprzęt zbudowany jest z dużego pojemnika na wodę, który może pomieścić nawet 650 ml płynu, rączki z końcówką oraz wężyka transportującego wodę. Irygator stacjonarny Waterpik WP-160 Ultra Plus to najlepszy przykład nowoczesnego urządzenia do irygacji, które łączy wysoką skuteczność (aż 10-stopniowa regulacja ciśnienia) z cichą pracą oraz kompaktowymi rozmiarami.

mycie-zebow-w-podrozy

W podróży z irygatorem bezprzewodowym

Jeśli nie chcesz ograniczać się wężykami i przewodami, dobrym wyborem będzie irygator bezprzewodowy. Ta alternatywa dla sprzętu stacjonarnego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób dbających o czystość jamy ustnej. Urządzenie jest przede wszystkim mniejsze i mieści mniej wody (ok. 200-300 ml), dlatego istnieje konieczność wielokrotnego napełniania pojemnika. Jednak kompaktowe rozmiary to ogromny plus podczas podróżowania. W zasadzie taki sprzęt możesz zabrać ze sobą nie tylko w podróż, ale i do pracy. Zaawansowany irygator bezprzewodowy Waterpik Cordless Advanced ładowany jest za pomocą ładowarki magnetycznej oraz wyposażony we wtyczkę podróżną i praktyczne etui.

Plusy i minusy obu modeli

Wciąż nie wiesz, która wersja irygatora będzie dla Ciebie odpowiednia? Sprawdź zalety i wady modeli.

Irygator stacjonarny Irygator bezprzewodowy
Zalety
 • większy zbiornik na wodę pozwalający na ograniczenie dolewek;
 • duży zakres regulacji ciśnienia;
 • większa skuteczność czyszczenia dzięki dużej mocy (ciśnienie pow. 6 barów);
 • brak konieczności ładowania (urządzenie zawsze jest tak samo wydajne).
 • mobilność;
 • rozsądny wybór dla jednego lub dwóch użytkowników;
 • kompaktowy rozmiar;
 • różny sposób zasilania (akumulatorowe, baterie);
 • idealny dla osób z wrażliwymi dziąsłami (niższe ciśnienie).
Wady
 • dostęp do gniazdka oraz umywalki (w bardzo małych łazienkach może być to kłopot);
 • wężyk łączący rączkę z pojemnikiem może ulegać zużyciu;
 • nadaje się wyłącznie do użytku domowego.
 • mały pojemnik, który wymusza konieczność dolewania wody podczas irygacji;
 • niski zakres regulacji ciśnienia: ok. 4-5 stopni;
 • spadek wydajności wraz ze zużyciem akumulatora;
 • konieczność regularnego ładowania.

Wybierz irygator dla siebie!

Regularne irygacje to kolejny krok w kierunku zdrowych zębów i dziąseł. Warto zainwestować w urządzenie dopasowane do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. W sklepie waterpikpolska.pl znajdziesz irygatory bezprzewodowe i stacjonarne z zestawem końcówek oraz dodatkami, które jeszcze bardziej ułatwią utrzymanie higieny jamy ustnej.

Możliwość komentowania Irygator stacjonarny vs bezprzewodowy: który wybrać? została wyłączona