Irygatory i szczoteczki

Stacjonarny czy bezprzewodowy? Porównanie irygatorów Waterpik

Choć wszystkie irygatory dentystyczne marki Waterpik mają udowodniony klinicznie pozytywny wpływ na zdrowie jamy ustnej, warto zastanowić się, który z wielu dostępnych na rynku modeli tego producenta będzie najlepiej dostosowany do naszych oczekiwań i sprawdzi się w naszym domu. Do wyboru mamy bowiem irygatory stacjonarne, bezprzewodowe, a także zestawy irygatorów ze szczoteczkami.

.

Jak wybrać odpowiedni model urządzenia Waterpik?

O tym, że irygator dentystyczny jest niezbędny dla zdrowia naszych zębów i dziąseł wspominaliśmy już wielokrotnie. Warto więc, podejmując decyzję o odpowiednim dla nas sprzęcie, wziąć pod uwagę trzy podstawowe elementy, dzięki którym łatwiej będzie dopasować odpowiedni model do potrzeb naszej jamy ustnej.

Decydując się więc na zakup urządzenia, warto skupić się na trzech najważniejszych aspektach. Mowa o ciśnieniu wody w urządzeniu, pojemności zbiornika na wodę, a także rozmiarze i możliwości ewentualnego przenoszenia naszego sprzętu.

.

Irygator Waterpik WP-100E Ultra / 379,00 zł
Irygator Waterpik WP-100E Ultra

.

Po pierwsze – ciśnienie wody

Dzięki dużej regulacji ciśnienia w urządzeniu możemy z powodzeniem kontrolować siłę wypływu wody z irygatora. Pod tym względem zdecydowanie więcej możliwych opcji mają irygatory stacjonarne, w których ciśnienie wody możemy ustawić od bardzo delikatnego do mocnego, w zależności od stanu naszych dziąseł i zdrowia jamy ustnej, a także naszego komfortu. Wielu użytkowników irygatorów Waterpik woli używać do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych większego ciśnienie, jednak jeśli nasze dziąsła są wyjątkowo delikatne, warto zdecydować się na model stacjonarny o szerszej skali regulacji.

.

Irygator Waterpik WP-100E ULTRA
Irygator Waterpik WP-100E ULTRA

.

Po drugie — pojemność zbiornika

Wiemy już, że zbiorniki irygatorów stacjonarnych są zdecydowanie większe niż tych bezprzewodowych. W zależności od wybranego ciśnienia możemy stosować je więc bez przerwy przez 60 do 90 sekund. Wśród modeli stacjonarnych możemy bowiem znaleźć modele, których zbiornik ma pojemność aż 600 ml!

.

Irygator Waterpik WP-660E
Irygator Waterpik WP-660E

.

Zbiorniki irygatorów bezprzewodowych natomiast są zdecydowanie mniejsze, a ich pojemność wystarcza na 30 do 45 sekund pracy, co powoduje, że prawdopodobnie będziemy musieli uzupełniać go w trakcie czyszczenia jamy ustnej. Jednak dzięki temu, że irygatory bezprzewodowe mają mniejsze zbiorniki, jednocześnie zajmują zdecydowanie mniej miejsca, co w niektórych przypadkach jest zdecydowaną zaletą.

.

WP-560 Bezprzewodowy zaawansowany irygator Waterpik (kolor biały) / 559,00 zł
WP-560 Bezprzewodowy zaawansowany irygator Waterpik (kolor biały) / 559,00 zł

.

Po trzecie — rozmiar i możliwość przenoszenia

Jak wspominaliśmy wyżej, mniejsza możliwość regulacji ciśnienia i mniej pojemny zbiornik na wodę w bezprzewodowych irygatorach Waterpik, mogą być także ich wyjątkową zaletą. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi możemy bowiem zabrać urządzenie w podróż, dlatego tego typu sprzęt polecany jest osobom, które często podróżują lub po prostu nie mają w łazience wystarczająco dużo miejsca na irygator stacjonarny. Ponadto niewątpliwą zaletą większości modeli bezprzewodowych jest to, że możemy ich używać pod prysznicem, co zdecydowanie pomaga oszczędzać nam czas.

.

irygator-bezprzewodowy-waterpik-wp-462-ultra-czarny
WP- 462 ULTRA Irygator bezprzewodowy Waterpik

.

Z drugiej strony, jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, warto zdecydować się na urządzenie stacjonarne, które wyposażone jest w większą ilość wymiennych końcówek, co pozwala na korzystanie z urządzenia kilku członkom rodziny. Dobrą alternatywą dla irygatora stacjonarnego może być także zestaw szczoteczki sonicznej i irygatora, które zadbają o kompleksową higienę całej jamy ustnej.

.

WP-950 Complet Care Irygator ze Szczoteczką soniczną / 759,00 zł
WP-950 Complet Care Irygator ze Szczoteczką soniczną

.

A Wy, który irygator wybralibyście dla siebie?

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *