Irygatory i szczoteczki

Porównanie irygatora Waterpik WP 100E Ultra i Panasonic EW 1211

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, że irygator dentystyczny to, obok szczoteczki do zębów, podstawowe i obowiązkowe narzędzie do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. W dzisiejszym wpisie porównujemy dwa najczęściej wybierane modele irygatorów dentystycznych dostępne na polskim rynku. Są to urządzenia marek Waterpik WP-100E Ultra oraz Panasonic EW 1211. Czym się różnią i który z nich jest lepszym wyborem?

 

Panasonic EW 1211

Irygator Panasonic EW 1211 jest irygatorem bezprzewodowym. Jego maksymalna moc ciśnienia wody to 5,9 bara. Urządzenie to posiada wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 130 ml, który przy odpowiednim trybie pozwala na 35 sekund pracy. W zestawie zawarte są dwie wymienne końcówki.

Irygator firmy Panasonic posiada trzy tryby pracy, pozwalające na regulowanie mocy irygatora. Pełne ładowanie baterii tego urządzenia trwa około 15 godzin, co pozwala na 15 minut ciągłej pracy. W zestawie zawarta jest również ładowarka indukcyjna, wraz ze śrubami, które można wykorzystać do montażu w ścianie. Urządzenie posiada dwa lata gwarancji.

 

Waterpik WP-100E Ultra

Irygator dentystyczny WP-100E Ultra marki Waterpik jest irygatorem stacjonarnym. Maksymalne ciśnienie tego urządzenia to 6,8 bara. Posiada on również dziesięciostopniową skalę regulacji, dzięki której moc urządzenia możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Irygator Waterpik wyposażony jest w zbiornik o pojemności 600 ml, dzięki czemu cały proces irygacji może być przeprowadzony bez uzupełniania wody w trakcie jednego użytkowania sprzętu.

 

 

irygator-waterpik-wp-100e-ultra (1)

 

 

 

W ramach wyposażenia otrzymujemy również siedem wymiennych końcówek, o różnym przeznaczeniu: dwie dysze podstawowe oraz pięć specjalistycznych: do czyszczenia języka, do irygacji poddziąsłowej, do czyszczenia aparatów ortodontycznych, do czyszczenia implantów, mostów i koron, a także końcówka do manualnego doczyszczania zębów.

Ponadto dzięki wbudowanemu w rączkę przyciskowi możemy wstrzymywać częstotliwość wypływającego strumienia wody.

Irygator ten jest cichy i cieszy się niską awaryjnością. Urządzenie również posiada dwa lata gwarancji.

 

Porównanie

Który z opisanych wyżej irygatorów jest wart zakupu? Jeżeli szukamy irygatora stacjonarnego, oczywistym wyborem będzie zakup modelu marki Waterpik. Firma ta uważana jest za lidera w dziedzinie irygatorów dentystycznych i jako jedna z pierwszych wypuściła tego typu urządzenia na rynek. Irygatory tej marki czyszczą zęby nawet 93% skuteczniej niż nić dentystyczna, masują dziąsła i dokładnie usuwają resztki jedzenia i bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej. Dzięki specjalistycznym końcówkom (pamiętajmy, że Waterpik zawiera ich w zestawie aż 7!) idealnie czyści przestrzenie międzyzębowe, a dodatkowo masuje i stymuluje dziąsła, dzięki temu stają się one zdrowsze i silniejsze.

 

 

Irygator Waterpik WP-100E Ultra
Irygator Waterpik WP-100E Ultra

 

 

Choć ze względu na swoje rozmiary, irygator Waterpik może okazać się za dużym rozwiązaniem do małych łazienek, na pewno jest on najlepszym dostępnym na rynku narzędziem do czyszczenia zębów i dziąseł. Również stosunek jakości sprzętu do jego ceny wypada na korzyść produktu marki Waterpik. Dzięki dziesięciostopniowej regulacji ciśnienia będzie on idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny, a dodatkowo jest łatwy w użyciu i łączy w sobie wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania marki.

W porównaniu do irygatora marki Panasonic Waterpik WP-100E Ultra może pochwalić się wyższym ciśnieniem. Posiada on również pojemnik z pokrywą, w którym można w higieniczny sposób przechowywać zawarte w zestawie końcówki.

Choć irygator Panasonic wydaje się lepszym rozwiązaniem do małych łazienek lub jako irygator podróżny, to na rynku znaleźć możemy irygatory z większym zbiornikiem na wodę i większą ilością dodatkowych końcówek, jak choćby inne modele marki Waterpik, na przykład WP-300 (który dodatkowo posiada przejściówkę, pasującą do kontaktów w Wielkiej Brytanii i USA oraz podróżne etui) lub WP-462 E, który podobnie jak Panasonic jest irygatorem bezprzewodowym, jednak posiada zbiornik o pojemności 210 ml oraz cztery wymienne końcówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *