Najlepszy irygator do zębów
Irygatory i szczoteczki

W jaki sposób działa irygator?

Piękny uśmiech, pełen białych zębów bez kamienia i próchnicy – taki widok znasz tylko z filmów i gazet? To może się zmienić! Irygator Waterpik wesprze Cię w codziennej higienie jamy ustnej, odmieniając ją o 180 stopni. Innowacyjna technologia w prosty, naturalny sposób pomoże Ci zadbać o zdrowe zęby, dziąsła i świeży oddech. Przyda Ci się także, gdy leczysz się ortodontycznie, nosisz implanty, mosty i korony. Czym wyróżniają się najlepsze irygatory? Jak działają i skąd bierze się ich fenomen? Czytaj dalej!

Czym jest profesjonalny irygator do zębów?

Urządzenie to wyróżnia się swoją budową i jakością wykonania. Jego zadaniem jest usuwanie zanieczyszczenia spomiędzy zębów oraz z powierzchni przy dziąsłach. Wykonywany nim zabieg spełnia funkcję nitkowania, chroniąc dziąsła przed rozwojem stanów zapalnych, a zęby przed gromadzeniem się płytki nazębnej.

Irygatory Waterpik należą do grupy sprzętów profesjonalnych, które możesz użytkować w domu. Nie wymagają specjalnych umiejętności, by je prawidłowo obsługiwać. Wśród dostępnych modeli znajdziesz:

W komplecie do nich otrzymujesz kilka różnych nakładek, przy których użyciu oczyścisz nie tylko zęby, ale też aparaty ortodontyczne, implanty, mosty i korony. Nieważne, jaki irygator do zębów wybierzesz – każdy z nich przyczyni się do lepszych efektów leczenia i pomoże ograniczyć stany zapalne dziąseł.

Woda, powietrze i ciśnienie – niezawodna siła!

Jak działa irygator? Zęby, szczotkowane regularnie, wymagają na ogół oczyszczenia jeszcze przestrzeni między nimi, do których nie dociera szczoteczka, zwłaszcza ta manualna. Popularne nici dentystyczne mogą jednak przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych przez mechaniczne podrażnienia, jakie powodują. Nie usuwają one wszystkich resztek, w przeciwieństwie do irygatora. Dzięki regulowanemu ciśnieniu, pod którym wyrzucana jest woda lub płyn, dostosujesz moc strumienia do swoich potrzeb. Pochyl się nad umywalką, włóż końcówkę urządzenia do ust i zacznij od najniższego stopnia działania. Od razu zorientujesz się, czy irygator oczyszcza zęby wystarczająco silnie.

Strumień wody trafia pod ciśnieniem w miejsca na linii dziąseł. Tym sposobem usuwa resztki pokarmowe dostające w trudno dostępne miejsca. Gdyby tam zostały, bakterie tworzące płytkę nazębną mogłyby wytworzyć stan zapalny.

Irygatory do zębów

Zalety użytkowania irygatora

Dlaczego warto zaopatrzyć się w najlepszy irygator do zębów na rynku? Potwierdzona badaniami skuteczność produktów Waterpik przyczynia się do:

  • lepszego usuwania płytki nazębnej,
  • ograniczenia stanów zapalnych dziąseł,
  • dokładnego oczyszczania kieszonek dziąsłowych,
  • szybszego powrotu do zdrowia podczas leczenia schorzeń jamy ustnej,
  • utrzymaniu prawidłowej higieny w czasie noszenia aparatu ortodontycznego.

Efekty widoczne niemal od razu!

Najszybciej widoczne efekty stosowania irygatora dotyczą z pewnością świeższego oddechu. Brak resztek zalegających w jamie ustnej sprawia również, że płytka nazębna się nie odkłada i nie doprowadza do powstawania kamienia. Zęby stają bielsze i nie wymagają kosztownych zabiegów takich jak scaling czy wybielanie. Jeśli pragniesz jednak, by ich kolor był jaśniejszy, zaopatrz się w irygator wybielający. Już w ciągu 4 tygodni zawarte w nich substancje nieinwazyjnie usuną plamy nawet z trudno dostępnych miejsc.

Profesjonalny irygator to najlepszy wybór!

Postaw na jakość! Badania udowadniają, że produkty Waterpik sprawdzają się lepiej niż manualne czyszczenie zębów, a nawet soniczne szczoteczki konkurencyjnych marek. Całą swoją energię poświęcamy na tworzenie doskonałych produktów do pielęgnacji jamy ustnej. To dlatego możemy pochwalić się tak świetnymi wynikami i wieloma pięknymi uśmiechami naszych Klientów. Przekonaj się, że warto zainwestować w domowy irygator do zębów i wznieść swoją higienę na wyższy poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *