Szczoteczki soniczne
Irygatory i szczoteczki

Czym jest szczoteczka soniczna?

Zdrowie zębów wpływa na samopoczucie, wygląd, ale też na stan całego organizmu. Dlatego rzesze naukowców na całym świecie ciągle wymyślają nowe sposoby dbania o wnętrze jamy ustnej. Wśród nich warto wybierać te, które są nie tylko innowacyjne i ciekawe, ale przede wszystkim skuteczne. Taka jest właśnie szczoteczka soniczna! Dzięki niej Twój rytuał mycia zębów przejdzie małą rewolucję. Dowiedz się, jak to działa i dlaczego warto szczotkować z Waterpik!

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Regularne mycie zębów, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych i stosowanie płukanek pozwala na zachowanie w dobrej kondycji nie tylko dziąseł i zębów. Ma też wpływ na resztę ciała – na przykład na skład korzystnej mikroflory układu pokarmowego. Dopiero od niedawna mówi się głośno o tym, że zdrowa jama ustna przynosi więcej korzyści niż brak bólu, piękny uśmiech i świeży oddech. Dlatego tak istotne jest, by dbać o jej zdrowie jak najdokładniej. Zwykle jednak zainteresowanie tą częścią pielęgnacji kończy się na wyborze odpowiedniej pasty. Wybór szczoteczki bywa dziełem przypadku, a to właśnie ona może najbardziej wpłynąć na kondycję zębów i dziąseł.

Nowoczesne gadżety, które znajdują się w Twojej łazience, muszą być praktyczne! Taka też jest szczoteczka soniczna, która swoim działaniem przyczynia się do poprawy stanu zdrowia:

  • skutecznie i dokładnie oczyszcza zęby z płytki nazębnej,
  • usuwa resztki z przestrzeni międzyzębowej,
  • ogranicza krwawienie z dziąseł.

Nasza firma skupia się w całości na wspomaganiu zdrowia jamy ustnej, a korzyści z tego płynące widać po wynikach badań. Pokazują one, że produkty Waterpik sprawdzają się lepiej zarówno od szczoteczek manualnych, jak i niektórych sonicznych odpowiedników popularnych producentów.

Sposób działania

Dzięki zaawansowanej technologii fal dźwiękowych szczoteczka soniczna precyzyjnie i dokładnie usuwa zalegające zanieczyszczenia i zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej. Wspomaga w oczyszczaniu jamy ustnej nawet osoby, które nie mają w nawyku wykonywania poprawnych ruchów wymiatających podczas mycia. Jak to się dzieje? Fale wywołują drgania, dzięki którym ze śliny i pasty powstają mikrobąbelki. Te uderzają w czasie mycia o powierzchnie zębów i dziąseł, odrywając od nich fragmenty płytki nazębnej oraz resztki pokarmu. Docierają nawet do przestrzeni międzyzębowej i innych trudno dostępnych miejsc. Ponadto szczoteczka wykonuje ok. 60 tysięcy ruchów na minutę. Tak skuteczne oczyszczenie jamy ustnej dzieje się niemal automatycznie, przy znacznie mniejszym wysiłku z Twojej strony.

Końcówka do szczoteczki sonicznej

Wymienne końcówki do szczoteczek sonicznych

Dla utrzymania prawidłowej higieny bardzo ważne jest dbanie o stan Twojego sprzętu do mycia zębów. Wymienna końcówka do szczoteczki sonicznej tworzy wiele możliwości! Możesz wybierać wśród różnych modeli, ale jednak przypominających klasyczną wersję manualną. Zmieniaj końcówki do szczoteczki co 3 miesiące, tak, jak zawsze!

Którą szczoteczkę wybrać? Soniczną, elektryczną czy manualną?

Wiesz już, że manualna szczoteczka nie oczyszcza zębów tak dokładnie, jak jej elektryczne odpowiedniki. Większa liczba ruchów na minutę głównie odpowiada za ich wyższą skuteczność. Szczoteczki soniczne są unowocześnionymi, lepszymi wersjami swoich poprzedniczek z oscylacyjną końcówką. Wymagają wykonywania wymiatających ruchów, jak przy ręcznych modelach, ale ich właściwości oparte na falach dźwiękowych niwelują błędy w technice szczotkowania.

Postaw na jakość!

Technologiczne nowinki nie omijają dziedziny stomatologii! Wśród dostępnych modeli szczoteczek sonicznych i końcówek są lepsze i gorsze. W Waterpik postawiliśmy na jakość, poddając nasze produkty badaniom. Na ich podstawie wiemy, że nie mają sobie równych! Jeśli szukasz odpowiedniej szczoteczki dla siebie i całej rodziny, sięgnij po sprawdzone narzędzia do higieny jamy ustnej. Niech będą nie tylko modne i interesujące, ale też przede wszystkim skuteczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *