Higiena jamy ustnej,  Irygatory i szczoteczki

Dlaczego warto używać irygatorów Waterpik?

Zastanawiasz się, jakie są korzyści z korzystania z irygatora Waterpik? Przedstawiamy Ci 7 powodów, dla których można uznać, że to jeden z najlepszych produktów dla Twojej codziennej higieny jamy ustnej.

 

Przejdźmy więc do rzeczy. Co daje Waterpik?

  1. Będziesz używał go z coraz większym entuzjazmem
  2. Czyści implanty i protezy
  3. Pozwala utrzymać higienę jamy ustnej osobom z aparatem ortodontycznym
  4. Pomaga zyskać biały i lśniący uśmiech
  5. Odświeża oddech
  6. Uzyskasz z nim lepsze wyniki przeglądów
  7. Dba o dziąsła

 

1. Będziesz używał go z coraz większym entuzjazmem

Korzystanie z irygatorów Waterpik jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż nitkowanie zębów. Z pewnością będziesz więc sięgał po niego z dnia na dzień coraz chętniej. Unikniesz nieprzyjemnych przecięć dziąseł czy palców, które przy nitkowaniu zdarzają się często. A pulsująca woda daje przyjemny efekt masażu.

 

2. Czyści implanty i protezy

Jeśli obecnie masz korony, mosty, licówki lub implanty, irygator pomoże Ci utrzymać je w czystości i w zdrowej formie. Badania kliniczne potwierdzają, że Waterpik jest dwa razy bardziej skuteczny w czyszczeniu implantów niż nici dentystyczne. Końcówka do usuwania płytki nazębnej została zaprojektowana po to, by zachować odpowiednią higienę urządzeń protetycznych. Korzystanie z irygatorów stomatologicznych pomaga też zmniejszych samą konieczność korzystania z możliwości stomatologii protetycznej.

 

3. Pozwala utrzymać higienę jamy ustnej osobom z aparatem ortodontycznym

Irygator to prosty i łatwy sposób na czyszczenie jamy ustnej nawet podczas noszenia aparatu stomatologicznego. Nie musisz już przeciskać przez druty cienkich nici stomatologicznych. A gdy zdejmiesz aparat, stan zapalny powstały w wyniku zapalenia czy jakikolwiek dyskomfort, spowodowany zaniedbaniem higieny jamy ustnej, jest zmniejszony do minimum. Czyszczenie jamy ustnej z aparatem ortodontycznym ułatwia specjalna ortodontyczna końcówka do irygatora.

 

Sondem, fotolia.com, #118680816
Sondem, fotolia.com, #118680816

 

4. Pomaga zyskać biały i lśniący uśmiech

Korzystanie z irygatora Waterpik jest prostym i naturalnym sposobem na utrzymanie zębów śnieżnobiałych! Irygator czyści dokładnie płytkę nazębną, która sprawia, że Twoje zęby mają żółty kolor, nie powodując jednocześnie nadwrażliwości zębów, co jest częstym skutkiem ubocznym korzystania z past wybielających.

 

5. Odświeża oddech

Powiedzmy sobie szczerze – nikt z nas nie chce być tą osobą w biurze, z której stanowiska wciąż unosi się nieprzyjemny zapach. Zapach z ust. Gdy korzystasz na co dzień z irygatora Waterpik, usuwasz bakterie, które żyją w jamie ustnej i powodują nieprzyjemny oddech. Dzięki temu zyskasz oddech świeży niczym po wyjściu z gabinetu stomatologicznego. A to wszystko w Twoim własnym domu.

 

6. Uzyskasz z nim lepsze wyniki przeglądów

Naprawdę niewiele osób lubi odwiedzać gabinety stomatologiczne, lecz na szczęście włączenie w swoją codzienną wieczorną rutynę korzystania z irygatora pomoże złagodzić strach przed każdą kolejną wizytą u dentysty. Twoja jama ustna będzie bowiem zadbana, a gdy zasiądziesz na fotelu i pokażesz swoje śnieżnobiałe zęby, na pewno nie będziesz miał już powodów do obaw.

 

zeremskimilan, fotolia.com, #132152029
zeremskimilan, fotolia.com, #132152029

 

7. Dba o dziąsła

Gdy nie używasz irygatora, bakterie z płytki nazębnej rozmnażają się. To może powodować stany zapalne i uczucie dyskomfortu. Jeśli nie usuniesz płytki nazębnej, narazisz swoje dziąsła na nieprzyjemne choroby dziąseł. Irygatory Waterpik są klinicznie przebadane – badania udowodniły, że ich używanie pomaga zredukować zapalenia i wszelkie choroby dziąseł. Czyszczą bowiem przestrzenie międzyzębowe oraz przestrzeń poniżej linii dziąseł, pomagając przy tym pozbyć się bakterii z jamy ustnej.

Teraz wiesz już, dlaczego powinieneś używać irygatora Waterpik. Jeśli chcesz teraz przekonać się i sam spróbować, koniecznie odwiedź nasz sklep na www.polkardbis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *