Higiena jamy ustnej,  Irygatory i szczoteczki

Czy używanie irygatora boli?

Zastanawiałeś się już nad używaniem irygatora stomatologicznego, ale pozostajesz sceptyczny w tej kwestii, ponieważ boisz się, że okaże się to niewygodne lub, co gorsza, bolesne dla Twoich dziąseł? W takim razie mamy dla Ciebie świetną informację: irygatory Waterpik są delikatne, kojące, a w dodatku bardziej efektywne niż nici dentystyczne!

Używanie irygatora nie powinno sprawiać bólu Twoim dziąsłom!

Zwłaszcza w porównaniu do używania nici, używanie irygatora jest znacznie łagodniejsze dla dziąseł i nie powinno boleć. Nitkowanie może sprawiać ból – gdy użyjesz zbyt dużo siły lub przerwa między Twoimi zębami jest dość duża, nić dentystyczna może ją uszkodzić. Korzystanie z irygatora jest za to o wiele wygodniejsze – woda, która pulsuje, przynosi kojące uczucie dziąsłom. Irygatory to także lepsze, szybsze efekty – pomagają zwalczyć problem z krwawiącymi dziąsłami i usuwać płytkę nazębną.

rufar, fotolia.com, #132482848
rufar, fotolia.com, #132482848

 

Wskazówki dla poprawnego korzystania z irygatora

Jeśli będziesz używać irygatora w poprawny sposób, na pewno nie będzie to bolesne, szczególnie jeśli dostosujesz się do tych trzech wskazówek:

  1. Używaj ciepłej wody.
  2. Zacznij od najniższego stopnia ciśnienia.
  3. Ustaw końcówkę irygatora na linii dziąseł, pod kątem 90 stopni.

 

Przed rozpoczęciem radzimy nalać do zbiornika ciepłą wodę. Będzie ona przyjemniejsza, zwłaszcza jeśli masz wrażliwe zęby. Odpowiednie ciśnienie wody jest szczególnie ważne, gdy dopiero zaczynasz korzystać z irygatora. Zacznij od najniższego stopnia ciśnienia – zobaczysz, jak zareagują Twoje dziąsła. Wiele zależy od tego, w jakiej są kondycji. Gdy już się przyzwyczają, możesz stopniowo podnosić ciśnienie do odpowiedniego poziomu, a używanie irygatora na wyższych poziomach ciśnienia nie powinno być bolesne. Ustaw irygator tak, by mieć pewność, że tworzy ona z dziąsłami kąt 90 stopni i używaj pauzy lub przycisku włącz/wyłącz, jeśli będziesz chciał wstrzymać przepływ wody.

 

 

Wzmocnienie dziąseł

Jeśli dotychczas nie używałeś irygatora regularnie i jest to dla Ciebie nieprzyjemne, daj sobie dwa tygodnie – przez ten czas, jeśli będziesz używał irygatora codziennie, powinieneś się przyzwyczaić – Ty, a konkretniej Twoje dziąsła. To wynika z problemów zdrowotnych dziąseł zdecydowanie bardziej niż z samego używania irygatora. Jeśli okaże się, że dziąsła będą czerwone, opuchnięte lub będą Cię bolały, skontaktuj się ze specjalistą.

 

pressmaster, fotolia.com, #54732368
pressmaster, fotolia.com, #54732368

 

Zdrowsze dziąsła w 14 dni – gwarantujemy!

Jeżeli miewasz problemy z dziąsłami, tymczasowy dyskomfort, który możesz odczuwać przy pierwszym użyciu irygatora, jest słabo porównywalny do bólu, który mogą przynieść później chore dziąsła lub inne choroby jamy ustnej.

Jeśli będziesz używać irygatora Waterpik codziennie, gwarantujemy, że Twoje dziąsła staną się mocniejsze i zdrowsze w zaledwie 14 dni. Na co czekasz? Zacznij korzystać z niego już dziś – to nie boli, a pozwala cieszyć się zdrowszym uśmiechem na co dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *