Irygatory i szczoteczki

Końcówki irygatora. Jak często należy je wymieniać?

Na naszym blogu często wspominamy o wymiennych końcówkach do irygatorów. Poruszając już temat czyszczenia urządzenia, postanowiliśmy napisać przy okazji o wymienianiu końcówek w irygatorach.

 

Końcówka do irygatora dla każdego

Przede wszystkim warto, by każdy domownik miał własną końcówkę. Po to właśnie są one wymienne, by jeden irygator służył kilku osobom naraz, bez konieczności używania ten samej końcówki. Wobec tego należy za każdym razem zmieniać końcówkę – na szczęście aby się nie pomyliły, zostały oznaczone różnymi kolorami. Irygator ma przecież chronić przed próchnicą, a nie ją pogłębiać. Jeśli więc będziemy używać tej samej końcówki, z której wcześniej korzystał ktoś z chorobą jamy ustnej, może się okazać, że używając tego sprzętu, rozwinęliśmy tylko problem.

 

polkardbis.pl
polkardbis.pl

 a

Z biegiem czasu

Drugim wyznacznikiem jest czas. Znów można porównać to do korzystania ze szczoteczki do zębów. Po pewnym czasie trzeba po prostu ją wymienić – tymbardziej, jeśli nie trzymamy się rady z akapitu wyżej i z jednej końcówki korzysta kilka osób. Jeśli jednak będziemy używać końcówek w pojedynkę, po pewnym czasie osadzi się na niej kamień, a dodatkowo zniszczy się za sprawą ciśnienia. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu końcówek – kiedy już myjemy irygator, nie zapomnijmy też o końcówkach. Końcówki do irygatora z główką szczoteczki czy te, które posłużą do mycia języka, wystarczają na krócej.

 

Końcowka irygatora do czyszczenia języka Waterpik TC-100 / 55 zł
Końcowka irygatora do czyszczenia języka Waterpik TC-100 / 55 zł

 

Wszystkich, którzy szukają irygatorów lub samych wymiennych końcówek do nich, zapraszamy do odwiedzin w naszym sklepie www.polkardbis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *