irygator-waterpik-jak-uzywac
Irygatory i szczoteczki

Irygator – czy warto go używać?

Wiele osób zmaga się z problemem wrażliwych i krwawiących dziąseł czy też odsłoniętych szyjek zębowych. Przy takich dolegliwościach nieoceniony może okazać się irygator. Zastanawiasz się, czy warto go używać codziennie i jakie urządzenia są najlepsze na rynku? Sprawdź, co na ten temat mówią eksperci Waterpik i dokonaj świadomego wyboru.

 

Irygator do zębów – niedoceniany sprzęt w dbaniu o higienę jamy ustnej

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem, bardzo dobrym rozwiązaniem jest irygacja jamy ustnej. Taki zabieg zalecany jest przez stomatologów przynajmniej dwa razy dziennie – przed porannym i nocnym myciem zębów. Irygator działa na zasadzie wypuszczania pod ciśnieniem strumienia wody, który m.in.:

 • wypłukuje bakterie i resztki pokarmu z przestrzeni między zębowych,
 • usuwa płytkę nazębną,
 • masuje dziąsła i poprawia ich krążenie.

Przed zakupem urządzenia zapoznaj się z charakterystyką poszczególnych modeli irygatorów Waterpik, poznaj ich zalety oraz możliwości i wybierz najlepszy wariant dla siebie.

Bezpieczne urządzenie dla każdego!

Wielu pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne pyta, czy irygatory nadają się do czyszczenia mleczaków, czy mogą je używać kobiety w ciąży i z nadwrażliwością zębów? Tak! Nie ma ku temu żadnych medycznych przeciwwskazań. To bezpieczne urządzenia dla każdego. Używając właściwie dobranego sprzętu do irygacji, możesz:

 • znacznie zminimalizować krwawienie i zapalenie dziąseł,
 • zmniejszyć ryzyko próchnicy,
 • chronić zęby przed powstaniem kamienia nazębnego,
 • zniwelować nieprzyjemny zapach z ust.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów irygatorów do zębów. Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Oferujemy urządzenia Waterpik stacjonarne i bezprzewodowe. To najlepsze irygatory na rynku. Te pierwsze są zasilane sieciowo, mają duży zbiornik na wodę, mobilną rączkę z wężykiem oraz płynną regulację mocy ciśnienia.

Bezprzewodowe natomiast są zasilane akumulatorowo, mają małe gabaryty, różne tryby pracy i różnią się mocą ciśnienia strumienia czyszczącego. Można je ze sobą wszędzie zabrać.

Jeśli irygator ma służyć dla całej rodziny, wybierz model stacjonarny, który ma w zestawie kilka dysz wymiennych. Każdy domownik będzie korzystał ze swojej końcówki.

irygator-i-szczoteczka-soniczna

Jak używać irygatora do zębów?

Myślisz, że zasada działania urządzenia do irygacji jest zbyt skomplikowana? Nic podobnego. Gdy tylko przeczytasz instrukcję i zaczniesz go używać codziennie, z pewnością doskonale sobie z nim poradzisz. Jak używać irygatora do zębów?

 • Najpierw napełnij urządzenie letnią wodą.
 • Następnie ustaw dyszę irygatora tuż nad linią dziąseł, pod kątem 90 stopni.
 • Dobierz odpowiednie ciśnienie.
 • Włącz urządzenie.
 • Zacznij proces czyszczenia od tylnych zębów.
 • Następnie powoli przesuwaj strumień wody w równym tempie wzdłuż linii dziąseł oraz przestrzeni między zębowych.
 • Na każdy ząb poświęć 4 sekundy – po ok. 2 na stronę – z przodu i z tyłu.
 • Po zakończeniu irygacji przepłucz urządzenie.

Irygator w połączeniu ze szczoteczką soniczną

Marka Waterpik jako jedna z pierwszych na świecie wprowadziła połączenie szczoteczki sonicznej i irygatora w jednym urządzeniu. To atestowany produkt przeznaczony do kompleksowej ochrony jamy ustnej. Wybierając taki zestaw, myjesz zęby, masujesz dziąsła i płuczesz przestrzenie międzyzebowe.

Szukasz kompaktowego urządzenia do higieny jamy ustnej? Wypróbuj SF-02 Sonic Fusion z 2 końcówkami – do irygatora i do szczoteczki. Umożliwia szczotkowanie i nitkowanie wodne. Ułatwia czyszczenie miejsc poniżej linii dziąseł. Używaj go regularnie, a znacząco zminimalizujesz ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i zapomnisz o krwawiących dziąsłach. Dzięki systematycznym zabiegom zapewnisz sobie świeży oddech w każdej sytuacji.

Świetnym rozwiązaniem jest irygator ze szczoteczką soniczną Waterpik WP-861. Przy jego użyciu delikatnie wyczyścisz implanty, korony i mosty. Woda wystrzeliwana pod ciśnieniem ułatwi Ci płukanie jamy ustnej i pozbycie się resztek pokarmowych z przestrzeni między zębowych. Dzięki trzem trybom pracy szczotkowanie jest o wiele łatwiejsze i niemal intuicyjne.

Twój sposób na zdrowe zęby!

Znalazłeś już niezawodną receptę na zdrowe zęby? Z pewnością wiesz już, jak używać irygatora i jakie urządzenia są najlepsze. Marce Waterpik zaufało tysiące osób na całym świecie, zaufaj jej i Ty! Używaj urządzenia do irygacji wraz ze szczoteczką soniczną regularnie. Wystarczą 4 tygodnie, a odczujesz istotną różnicę i zmniejszysz ryzyko krwawienia dziąseł aż o 93 procent. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.