Irygatory i szczoteczki

Na co powinieneś zwrócić uwagę kupując irygator?

Codzienne dbanie o zdrowie naszych zębów jest ważne nie tylko ze względu na ich wygląd, ale także ogólne zdrowie całego organizmu. Wiemy już, że szczotkowanie to za mało, aby zapewnić naszej jamie ustnej odpowiednią higienę. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest zakup irygatora. Czym kierować się wybierając odpowiedni model? W dzisiejszym wpisie odpowiadamy na to pytanie.

Rozważając zakup odpowiedniego modelu irygatora powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Pamiętajmy, że produkt powinien być jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i stylu życia.

 .

.

Częstotliwość używania

Pierwszą rzeczą nad jaką powinniśmy się zastanowić jest to, z jaką częstotliwością będziemy korzystać z urządzenia. Od tego bowiem zależy czy zdecydujemy się na model stacjonarny czy bezprzewodowy.

Jeśli planujemy używać irygatora tylko w domu i mamy miejsce w łazience, lepszym wyborem będzie irygator stacjonarny, z dużym pojemnikiem na wodę. Jest on wygodny w codziennym użytkowaniu, ale wymaga ciągłego dostępu do prądu, więc jego źródło musi znajdować się przy umywalce.

W przypadku, kiedy dużo podróżujemy lub przestrzeń w łazience mamy ograniczoną, dobrym wyborem będzie mniejszy, bardziej kompaktowy irygator bezprzewodowy. Jest bardziej poręczny, jednak posiada mniejszy pojemnik na wodę, który należy napełniać w trakcie jednego użycia.

 .

.

Ciśnienie

Drugą ważną rzeczą jest ciśnienie irygatora, bo to ono decyduje o skuteczności urządzenia. Irygator stacjonarny Waterpik WP-100E Ultra, podobnie jak większość irygatorów tej marki, posiada maksymalne ciśnienie wypływu wody wynoszące 8 barów, a dodatkowo wyposażony jest w 10-cio stopniową regulację ciśnienia,  jest więc idealnym urządzeniem dla całej rodziny.

 

 

Irygator Waterpik WP-100E Ultra
Irygator Waterpik WP-100E Ultra

 .

.

Zbiornik na wodę

Jak już wspominaliśmy ważną cechą irygatora jest wielkość zbiornika na wodę – w tym wypadku, jeśli tylko nie brakuje nam miejsca w łazience, im większy, tym lepiej. Wspomniany już model Waterpik WP-100 posiada pojemnik mieszczący aż 600 ml wody.

Irygatory bezprzewodowe zazwyczaj zawierają zbiorniki o maksymalnej pojemności do 210 ml, jednak właśnie ta cecha sprawia, że są idealne do zabrania w podróż. Irygator bezprzewodowy Waterpik WP – 462 ma pojemność 200 ml, dzięki temu świetnie sprawdzi się w czasie wyjazdu lub w bardzo małej łazience.

 

Irygator bezprzewodowy Waterpik WP-462
Irygator bezprzewodowy Waterpik WP-462

 .

.

 

 

Równie dobrym modelem podróżnym będzie irygator Waterpik WP-300E, który został zaprojektowany z myślą o podróżujących.  Do zestawu dołączone jest miękkie etui do przechowywania, a zbiornik można obrócić do góry dnem, dla wygodniejszego przechowywania. Waterpik WP-300E nie jest modelem bezprzewodowym, jednak wyposażony jest we wtyczkę zmieniającą napięcie, która sprawdzi się zwłaszcza w podróży do USA czy Wielkiej Brytanii. Posiada pojemnik na wodę o pojemności 400 ml, dzięki czemu świetnie sprawdzi się też w domu.  Posiada 3-stopniową regulację ciśnienia.

 

 

Irygator WP-300 E Irygator Waterpik NANO TRAVELER
Irygator WP-300 E Irygator Waterpik NANO TRAVELER

.

.

Dodatkowe akcesoria

Najważniejszymi akcesoriami w wyposażeniu irygatora są specjalistyczne końcówki. W tym wypadku koniecznie należy zastanowić się, z jakimi problemami jamy ustnej zmagamy się na co dzień.

Oprócz końcówek do zwykłej irygacji przestrzeni międzyzębowych i czyszczenia języka, możemy wybierać również wśród końcówek do czyszczenia aparatów ortodontycznych, implantów, koron i mostów.

Wspomniany już irygator Waterpik WP-100E Ultra wyposażony jest w siedem wymiennych końcówek: dwie standardowe końcówki do irygacji, końcówkę do czyszczenia języka, końcówkę do irygacji poddziąsłowej, końcówkę do czyszczenia aparatów ortodontycznych, końcówkę do czyszczenia implantów, koron i mostów oraz szczoteczkę.

W modelu podróżnym Waterpik WP-3ooE w komplecie dołączone są cztery unikatowe końcówki:  standardowa, do koron, mostów i implantów, ortodontyczna i do czyszczenia języka.

Irygator bezprzewodowy Waterpik WP – 462 również zawiera cztery końcówki:  końcówkę do czyszczenia aparatów ortodontycznych, końcówkę do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, końcówkę do czyszczenia otwartych kieszonek oraz końcówkę do czyszczenia języka.

Dodatkowymi przydatnymi akcesoriami są również pojemniki do przechowywania końcówek, dzięki czemu używanie irygatora będzie jeszcze bardziej higieniczne.

 .

.

A może zestaw?

Warto również przemyśleć zakup zestawu 2 w 1, zawierającego nie tylko irygator, ale także szczoteczkę soniczną do zębów, która dużo lepiej sprawdzi się w codziennej higienie jamy ustnej, niż zwykła szczoteczka manualna. Dobrym wyborem będzie zestaw Waterpik Complete Care 5.0, który zawiera wszystkie akcesoria potrzebne podczas codziennej pielęgnacji zębów, również u osób w trakcie leczenia ortodontycznego lub implantologicznego.

 

 Zestaw Waterpik Complete Care 5.0
Zestaw Waterpik Complete Care 5.0

 

Wszystkie wymienione irygatory i zestawy, a także inne produkty marki Waterpik znajdziecie w naszym sklepie: www.polkardbis.pl.

Jeden Komentarz

  • Gosiak

    Irygator jest bardzo pomocny w prawidłowym dbaniu o higienę jamy ustnej. 🙂 sama zakupiłam jakiś czas temu Panasonica – czyści bardzo dokładnie, czuję się zdecydowanie bardziej świeżo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *