Irygatory i szczoteczki

Szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional Plus a szoteczka soniczna Sonicare FlexCare – badania kliniczne

Specjaliści od higieny jamy ustnej wzięli pod lupę dwa produkty – szczoteczkę soniczną Waterpik Sensonic Professional Plus i szczoteczkę soniczną Sonicare FlexCare. W obu badano skuteczność redukcji płytki nazębnej, a także działanie w przypadku stanu zapalnego i krwawienia dziąseł. Co wykazały badania?

 

Jak wyglądało badanie?

Badania trwały cztery tygodnie. W tym czasie zostało przebadanych sto pięć osób, które losowo przydzielano do jednej z trzech grup:

 

  • Pierwsza grupa – szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional Plus,
  • Druga grupa – szczoteczka soniczna Sonicer FlexCare,
  • Trzecia grupa – szczoteczka manualna.

 

Wszystkie trzy grupy zostały zbadane na początku, po dwóch tygodniach i po czterech tygodniach używania szczoteczki. Sprawdzano ich płytkę nazębną, krwawienie i zapalenie dziąseł. Badanych przeszkolono najpierw w zakresie właściwego używania przypisanych im urządzeń (szczoteczki sonicznej) na podstawie instrukcji producenta. Ci, którzy korzystali ze szczoteczki manualnej, myli zęby tradycyjną techniką. Zęby myto tą samą pastą z fluorem, 2 razy dziennie.

 

Stan kliniczny przyzębia Modified Gingival Index (MGI) i krwawienie dziąseł Bleeding on Probing (BoP) były oceniane w całej jamie ustnej. Płytkę nazębną również oceniano w całej jamie ustnej. Obszar przydziąsłowy, styczny i cała powierzchnia zęba były badane za pomocą wskaźnika RMNPI (Navy Plaque Index) w modyfikacji Rustopii.

 

Szczoteczka soniczna Waterpik SR-3000 E2 Sensonic Professional PLUS / cena: 539,00 zł
Szczoteczka soniczna Waterpik SR-3000 E2 Sensonic Professional PLUS / cena: 539,00 zł

 

Wyniki badań 

Badania wykazały, że po upływie czterech tygodni szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional Plus była 29% bardziej skuteczna niż szczoteczka soniczna Sonicare FlaxCare. Zarówno w usuwaniu płytki nazębnej, jak i w redukcji krwawienia i zapalenia dziąseł. Szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional Plus okazała się także skuteczniejsza niż manualna szczoteczka we wszystkich ocenianych kwestiach.

 

Wnioski 

Szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional Plus jest znacząco bardziej skuteczna niż szczoteczka soniczna Sonicare Flex Care zarówno w usuwaniu płytki nazębnej, jak i poprawy zdrowia całej jamy ustnej.

Jeśli szukacie więcej naprawdę dobrej szczoteczki sonicznej, odwiedźcie nasz sklep. Tam znajdziecie najnowsze modele od Waterpik, które na pewno Was nie zawiodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *