Higiena jamy ustnej,  Irygatory i szczoteczki

Jak prawidłowo używać irygatora? To bardzo proste!

Nowoczesne technologie przychodzą Ci z pomocą podczas dbania o higienę jamy ustnej. Choć wydają się bardzo skomplikowane, to odpowiednio użyte sprawiają, że zabieg czyszczenia zębów staje się skuteczniejszy. To dzięki nim szczotkowanie może trwać krócej, a wizyty u stomatologa stają się mniej kosztowne i bolesne. Zastanawiasz się, czy stosowanie irygatora wodnego do zębów nie będzie dla Ciebie zbyt skomplikowane? A może masz już swoje urządzenie i nie wiesz, czy poprawnie go używasz? W Waterpik rozumiemy, że aby pozbyć się wątpliwości, potrzeba edukacji – dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję. Czytaj dalej, by zrozumieć, jak działa irygator!

Zasada działania irygatora

Wiesz już na pewno, jaki irygator do zębów wybrać. Zanim go zamówisz, zastanów się jeszcze nad rodzajami końcówek, które będą najlepiej zaspokajać Twoje potrzeby:

Jeśli zaopatrzysz się w dopasowany do potrzeb zestaw, możesz śmiało zaczynać przygodę z irygatorem. Cena urządzenia szybko się zwróci, gdyż zaoszczędzisz na leczeniu stanów zapalnych i częstych wizytach u stomatologa. Gotowy? Zaczynamy!

Pamiętaj o źródle wody!

Pierwszą czynnością przed uruchomieniem irygatora jest przepłukanie jego układu i napełnienie zbiornika. Wystarczy, że wlejesz do niego ciepłą wodę o temperaturze, która nie spowoduje bolesnej nadwrażliwości. Powinna być dokładnie taka, jaką zwykle lubisz płukać zęby po myciu. Następnie załóż końcówkę, której chcesz użyć. Pochyl się nad umywalką tak, by przez około 2 minuty było Ci wygodniej operować rączką irygatora w jamie ustnej. Na oczyszczenie każdego zęba potrzebujesz 2 sekundy na każdą ze stron. Włóż koniec urządzenia do ust, ale jeszcze go nie włączaj.

Dobierz odpowiednie ciśnieni

Nasze irygatory wodne do zębów prezentują najlepszą jakość, dlatego wyposażyliśmy je w niezbędne funkcje, które pomogą Ci zadbać o komfort podczas irygacji. Możesz wybrać siłę, z jaką woda będzie uderzać o Twoje zęby i dziąsła. Dobór idealnego ciśnienia zaczyna się od uruchomienia urządzenia na najniższych obrotach. Następnie powoli, stopniowo zwiększasz je i obracasz pokrętło. Gdy uznasz, że już dość, zacznij zabieg oczyszczania. Trzymaj końcówkę w niewielkim oddaleniu od linii dziąseł, nie dotykaj nią zębów. Strumień wody sam wykona pracę!

Najlepszy sposób irygowania – podążaj za linią dziąseł

Zastanawiasz się, jaki sposób użytkowania irygatora będzie dla Ciebie najlepszy? Istnieje jedna, uniwersalna metoda, która pozwala usunąć płytkę nazębną z miejsc, w których najwięcej jej się osadza. Ustaw końcówkę na wysokości linii dziąseł i, zaczynając od tylnych zębów, przesuwaj ją powoli do przodu. Poświęcaj też nieco uwagi przestrzeniom międzyzębowym. To właśnie w nich gromadzą się fragmenty pokarmu, które przyczyniają się powstawania stanów zapalnych i nieświeżego oddechu. Nie martw się, jeśli początkowo zabieg trwa dłużej niż 2-3 minuty. Z czasem dojdziesz do wprawy! Pamiętaj również o przepłukaniu irygatora po zakończonym użytkowaniu – szczególnie gdy korzystałeś z płynów do płukania jamy ustnej.

Zapewnij sobie niewiarygodnie czystą i zdrową jamę ustną!

Nawet najlepszy irygator do zębów nie będzie skuteczny, jeśli nie użyjesz go we właściwy sposób. Jeśli jednak zrobisz wszystko według naszego instruktażu, higiena Twojej jamy ustnej będzie na najwyższym poziomie! Urządzenie to jest o wiele bardziej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej niż nić dentystyczna. Ponadto nie powoduje dotkliwych podrażnień. Regularne używanie irygatora Waterpik skutkuje zmniejszeniem krwawień i stanów zapalnych wokół zębów. Poznaj jego niezawodną moc. Zajrzyj na naszą stronę i wybierz produkty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb – zawsze w świetnych cenach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *