Higiena jamy ustnej

Irygator a implanty

Nosisz implanty i zastanawiasz się, czy możesz używać podczas codziennej higieny jamy ustnej irygatora? Odpowiadamy na to pytanie!

Irygatory to profesjonalne urządzenia, z których każdy z nas może korzystać w domowym zaciszu. Pompka irygatora generuje strumień wody, który pod ciśnieniem i w sposób pulsacyjny, wydostaje się z dyszy skutecznie i dokładnie wypłukując resztki pokarmu z miejsc, które są trudno dostępne. Irygator zapewnia dokładne, a co ważne bezinwazyjne oczyszczanie miejsc, które ze względu na swoje trudne położenie, często pozostają niedoczyszczone, generując w późniejszym czasie problemy związane z próchnicą czy też nieświeżym oddechem.

Irygator a implanty

O implanty należy dbać tak, jak o własne zęby. Mimo że są sztucznymi tworami, nie można zapominać o ich codziennej higienie. To, że nie grozi im próchnica nie znaczy, że możemy potraktować je gorzej, niż nasze naturalne zęby. Zaniedbanie implantu, może bowiem grozić ich utratą.

Implanty są wykonanymi z tytanu korzeniami zębów. Służą jako podstawa do umieszczenia korony, czyli zęba sztucznego. Zakłada się je w sytuacji, gdy w naturalnym uzębieniu występują braki. Założenie implantów z pewnością poprawia jakość życia, wpływa na samopoczucie i codzienny komfort funkcjonowania. Aby cieszyć się nimi jak najdłużej, powinno się odpowiednio o nie dbać. Po implantacji należy przestrzegać kilku zasad i stosować odpowiednie akcesoria.

Jedną z zasad, a tak naprawdę wskazań, jest korzystanie z irygatora stomatologicznego. Irygator dzięki swojej budowie, pomoże wyczyścić przestrzeń między zębami.

Podczas codziennej higieny, pojemnik irygatora możemy napełnić wodą lub płynem do płukania, jednak w przypadku stosowania irygatora codziennie, lepszym wyborem jest woda przefiltrowana lub woda z kranu. Decydując się na wodę pamiętajmy również o regularnym odkamienianiu pojemnika.

 

irygator-waterpik-wp-100e-ultra (1)
WP-100E ULTRA Irygator Waterpik / 399,00 zł

 

Wszelkie osady powstające podczas codziennego użytkowania, powinny być całkowicie usunięte. Zwykła szczoteczka nie dociera do przestrzeni międzyzębowych, nisz i zagłębień. To miejsca, w których osadza się kamień i miękkie osady, dlatego stanowią one doskonałe warunki dla bakterii. Pamiętajmy, że nowo wytworzona tkanka dziąsłowa wokół implantu jest wrażliwa i delikatna. Najsubtelniejszą więc metodą jej oczyszczania jest właśnie woda, która w postaci sprayu wodnego delikatnie wypłukuje powstałe osady i masuje dziąsła wokół wszczepu.

 

Jak prawidłowo dbać o implany?

  • myj zęby – standardem jest mycie zębów dwa razy dziennie, po śniadaniu i kolacji. Zalecenie to jest identyczne dla osób, które posiadają implanty, jak i dla tych, które ich nie posiadają. Warto dodać, że szczoteczka manualna pozwoli umyć zęby, jednak ta elektryczna jest od niej o wiele skuteczniejsza i dokładniejsza.
  • stosuj płyn antyseptyczny – standardowe i powszechnie dostępne płyny do płukania są dobrym uzupełnienie higieny implantów, jednak samo wypłukanie płynem nie może zastąpić dokładnego szczotkowania, bowiem mechaniczne usunięcie płytki jest najważniejsze.
  • stosuj irygator stomatologiczny – dzięki specjalnym końcówkom, irygator pozwala płukać przestrzenie międzyzębowe wodą pod ciśnieniem. Korzyści z jego stosowania są nie do przecenienia, również dla osób z implantami.

 

Wybierz irygator!

Zastanawiasz się, jaki irygator wybrać? Podpowiadamy!

Waterpik WP-100 to model, który doskonale sprawdzi się w codziennej higienie jamy ustnej dla osób z  implantami.

 

irygator-waterpik-wp-100e-ultra
WP-100E ULTRA Irygator Waterpik / 399,00 zł

 

  • Jest idealny dla osób z aparatami ortodontycznymi i implantami. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej końcówki, która dociera w ukryte przestrzenie międzyzębowe.
  • Posiada 10 stopni regulacji ciśnienia
  • Waterpik WP-100 jest o 20% bardziej cichy od poprzednich modeli
  • Funkcjonalny i łatwy w użyciu zbiornik z pokrywą, który pomaga zachować go w czystości i przechowywać załączone do modelu akcesoria
  • Dwa lata gwarancji
  • Nowy wygląd!

 

Waterpik WP-100 jest w 93% skuteczniejszy w profilaktyce zapalenia dziąseł od tradycyjnych metod czyszczenia. Bakterie usuwane są głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie daje tak dobrych rezultatów. Po 14 dniach dziąsła stają się zdrowsze i silniejsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *