sposoby na kamień nazębny
Higiena jamy ustnej

Poznaj najlepsze sposoby na kamień nazębny

 

Codzienne sumienne dbanie o higienę jamy ustnej pozwala zachować zdrowy i piękny uśmiech na długo. Jednak w kwestii pielęgnacji ważne jest nie tylko regularne działanie, ale też prawidłowa technika i dobrej jakości sprzęt. Jednym z podstawowych zadań podczas mycia zębów jest usuwanie zalegającego kamienia nazębnego – żeby robić to skutecznie, najlepiej zaopatrzyć się w szczoteczkę soniczną oraz irygator wodny. Taki zestaw pozwoli odpowiednio zadbać o zęby, a sama czynność stanie się przyjemnością.

Sprawdź, jak najlepiej zatroszczyć się o uśmiech! 

Regularna i systematyczna pielęgnacja zębów

Odpowiednie pielęgnowanie zębów zapewnia nie tylko ich ładny wygląd, ale też pozwala uniknąć dyskomfortu, różnych chorób czy bólu. Najważniejsze jest, żeby dbać o higienę jamy ustnej regularnie i dokładnie. Zbierający się kamień nazębny to nic innego, jak zmineralizowana płytka nazębna, która razem z resztkami jedzenia i bakteriami tworzy nieestetyczny żółtawy osad. W wyniku zaniedbania często jedynym sposobem na usunięcie zalegającej warstwy kamienia jest wizyta u stomatologa, a nieleczony problem może prowadzić np. do próchnicy.

Żeby zapobiegać powstawaniu żółtego osadu, konieczne jest codzienne mycie zębów zgodnie z zaleceniami specjalistów. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie szczoteczki sonicznej, która za pomocą specjalnie skonstruowanej końcówki dociera we wszystkie trudno dostępne miejsca. Polecane modele marki Waterpik sprawiają, że zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest proste i przyjemne.

Gdy samo szczotkowanie nie pomaga

Żeby zalegająca na szkliwie płytka nazębna razem z białkiem, pozostałościami jedzenia i picia oraz bakteriami przekształciła się w twardy i problematyczny kamień potrzeba nawet 48 godzin, dlatego stomatolodzy zalecają myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Ważne jest, żeby robić to dokładnie, nie zapominając przede wszystkim o przestrzeniach międzyzębowych. Podczas pielęgnacji warto korzystać nie tylko ze szczoteczki z precyzyjną końcówką, ale też dodatkowych urządzeń, jak irygator wodny. Przekonaj się, dlaczego tak ważne jest wybranie odpowiedniego sprzętu.

Szczoteczka soniczna — na ratunek zębom!

Wiele mówi się o korzystnych aspektach użytkowania szczoteczek sonicznych z wymiennymi końcówkami. Zakup takiego urządzenia to inwestycja w produkt, który ułatwia codzienną pielęgnację jamy ustnej. Wśród zalet wymienia się przede wszystkim:

  • precyzyjne mycie zębów i przestrzeni międzyzębowych,
  • większą kontrolę nad prawidłowymi ruchami końcówki (pulsacyjne i wymiatające),
  • dokładne usuwanie zalegającej płytki nazębnej,
  • używanie niewielkiej ilości pasty do zębów,
  • niewielki nacisk na szkliwo,
  • wysokiej jakości włosie,
  • masowanie i stymulacja dziąseł,
  • różne tryby pracy i dodatkowe funkcje, np. wbudowany timer.

Dzięki możliwości regulowania ustawień działanie szczoteczki z łatwością można dopasować do potrzeb użytkownika.

szczoteczka soniczna do zębów

Dobry irygator do zębów — zapobiegaj i nie lecz!

Urządzeniem, w które warto wyposażyć swoją domową kosmetyczkę, jest irygator wodny do zębów. Marka Waterpik oferuje zarówno modele stacjonarne, jak i przenośne. Dzięki temu produkt nadaje się również dla osób podróżujących, a w połączeniu ze szczoteczką soniczną tworzy idealny komplet, zapewniający wysoką i dokładną higienę jamy ustnej.

Głównym zadaniem irygatora jest dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. To tam najczęściej zalega płytka nazębna oraz pozostałości posiłków i osad np. z kawy czy herbaty. Pielęgnacja odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanej końcówki i strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Proces jest całkowicie nieinwazyjny, a wręcz przyjemny.

Powiedz „stop” kamieniowi nazębnemu!

Korzystanie z nowoczesnych sprzętów oraz systematyczność jest kluczem do sukcesu w skutecznej pielęgnacji jamy ustnej. Wysokiej jakości irygator wodny i szczoteczka soniczna oraz wymienne końcówki tworzą idealny zestaw, który ułatwia codzienne dbanie o zdrowy i piękny uśmiech.

Produkty marki Waterpik nadają się dla każdego, są polecane między innymi dla osób z implantami czy aparatami ortodontycznymi. Pomagają zapobiegać osadzaniu kamienia nazębnego oraz chronią przed rozwojem wielu chorób zębów i dziąseł.

Firma oferuje specjalistyczne materiały i urządzenia stomatologiczne, więc jeśli szukasz pewnych rozwiązań i chcesz zainwestować w dobry sprzęt, sprawdź ofertę dostępną na stronę internetowej i nie zwlekaj – skontaktuj się i znajdź idealny produkt dla siebie.