higiena zębów u palacza
Higiena jamy ustnej

Palisz papierosy? Sprawdź, jak dbać o higienę zębów!

Zastanawiasz się, jak zadbać o swoje zęby, będąc palaczem? Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna u każdej osoby, jednak to ludzie nałogowo palący papierosy narażają się na rozwój wielu chorób przyzębia oraz powstawanie stanów zapalnych. Dlatego powinni oni zwrócić szczególną uwagę na akcesoria wykorzystywane do pielęgnacji. Sprawdź, dlaczego szczoteczka soniczna i irygator do zębów to niezbędne przedmioty w łazience każdego palacza!

Jesteś palaczem? Koniecznie zadbaj o swoje zęby

Codzienna higiena jamy ustnej ma na celu oczyszczanie powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych, usuwanie resztek pokarmów i osadu, a co za tym idzie – pozbycie się bakterii, które mogłyby wywołać procesy chorobotwórcze. Od dokładności mycia zębów oraz wykorzystywanych do tego akcesoriów zależy skuteczność pielęgnacji i Twoje zdrowie. W tytoniu zawarte są substancje smoliste, które wdychasz podczas palenia papierosów – zmieniają one środowisko w jamie ustnej i przyczyniają się do pogorszenia stanu uzębienia i dziąseł. Nieprzyjemny zapach z ust to najmniejszy problem. Sprawdź, jak palenie wpływa na zdrowie Twoich zębów!

Jak palenie papierosów wpływa na stan uzębienia?

Wśród najważniejszych skutków palenia papierosów dla stanu jamy ustnej należy wymienić:

 • choroby przyzębia,
 • narastanie kamienia nazębnego,
 • powstawanie przebarwień,
 • rozwój próchnicy i paradontozy,
 • rozpulchnienie i krwawienie dziąseł,
 • przedwczesne wypadanie zębów.

Aby zapobiec tym problemom i zachować zdrowie jamy ustnej pomimo palenia papierosów, należy dbać o codzienną higienę i korzystać z nowoczesnych akcesoriów do mycia zębów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje szczoteczka soniczna oraz irygator. Co charakteryzuje te produkty i dlaczego warto je mieć?

irygator i szczoteczka soniczna waterpik

Irygator i szczoteczka soniczna – czy to właściwe rozwiązania dla palacza?

Zastanawiasz się, czy zakup szczoteczki sonicznej jest obowiązkowym krokiem w higienie jamy ustnej palacza? Co wyróżnia ten produkt i dlaczego jest on lepszym rozwiązaniem niż klasyczne akcesoria do mycia zębów? Warto poznać parametry techniczne na podstawie gadżetu marki Waterpik:

 • trzy tryby pracy – podstawowy, wybielający oraz masujący zapewniają kompleksową pielęgnację zębów i dziąseł,
 • wbudowany timer pozwala w pełni kontrolować czas szczotkowania,
 • pojemny akumulator, którego wydajność szacuje się na około 20 cykli mycia,
 • wymienne końcówki o starannie zaprojektowanej budowie, aby docierać nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych i dokładnie czyścić język,
 • etui do przechowywania i higienicznego przenoszenia.

Co ważne, kupując szczoteczkę soniczną, inwestujesz w przedmiot, który posłuży Ci przez dłuższy czas. Wystarczy tylko wymieniać końcówki.

Kolejnym istotnym akcesorium w łazience palacza jest irygator do zębów. Jego cel to oczyszczanie. Skutecznie likwiduje bakterie znajdujące się w trudno dostępnych przestrzeniach międzyzębowych, do których nie dotrze szczoteczka. Dodatkowo masuje dziąsła i poprawia ich ukrwienie.

Zobacz efekty już po kilku tygodniach!

Zastanawiasz się, jaki irygator do zębów wybrać? Postaw na model Waterpik WP 100, WP-112 lub WP-160 i zachwyć się efektami jego stosowania. W zestawie otrzymasz aż siedem końcówek, które przydadzą się nie tylko do tradycyjnego mycia, lecz także do pielęgnacji uzębienia w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego. Warto wybrać to urządzenie w celu profilaktyki chorób dziąseł oraz zapewnienia sobie kompleksowej higieny na co dzień. Z nim zadbasz o czystość szkliwa i języka, przestrzeni między zębowych oraz miejsc poniżej linii dziąseł, gdzie nie da się dotrzeć zwykłą szczoteczką.

Warto zadbać o prawidłowy stan uzębienia

Szukasz sprawdzonych akcesoriów do higieny jamy ustnej? Zajrzyj na stronę waterpikpolska.pl i sprawdź dostępny asortyment. Znajdziesz tam nowoczesne szczoteczki soniczne wraz z końcówkami wymiennymi i irygatory do zębów o zaawansowanych funkcjach. Z nimi zadbasz o swoją jamę ustną, zapobiegniesz rozwojowi chorób oraz zachwycisz wszystkich nienagannym kolorytem szkliwa!

Możliwość komentowania Palisz papierosy? Sprawdź, jak dbać o higienę zębów! została wyłączona