Higiena jamy ustnej

Czy dzieci mogą używać irygatora?

Czym skorupka za młodu… każdy z nas zna to przysłowie, które doskonale możemy odnieść również do higieny jamy ustnej naszych dzieci. Przyzwyczajenia z młodości, również te dotyczące dbania o zęby, dziecko jako starszy już nastolatek, a później dorosły człowiek będą towarzyszyły mu przez wszystkie lata. Warto zadbać o to, aby od samego początku wiedziało, jak powinna wyglądać codzienna higiena jamy ustnej.
 

Od pierwszej szczoteczki…

W jednym z naszych poprzednich wpisów przypominaliśmy, jak zaznajamiamy dziecko z pastą, pierwszą szczoteczką i dlaczego próchnica tak często atakuje dziecięce zęby. Nasze dziecko powinno rozpocząć naukę dbania o zdrowie jamy ustnej od małej, miękkiej szczoteczki, którą następnie zastępuje klasyczna szczoteczka. Jeżeli chcemy zachęcić dziecko do samodzielnego dbania o zdrowie zębów, najlepiej kupić mu szczoteczkę kolorową, a może taką, która przedstawia jego ulubionych bohaterów? Z pewnością codzienna higiena będzie wtedy o wiele przyjemniejsza!

Pastę do zębów można wprowadzić w momencie, gdy maluch jest już w pełni oswojony ze szczoteczką. Wystarczy już niewielka ilość pasty, taka wielkości pół ziarenka groszku. Starsze dzieci, mogą już używać pierwszej pasty z fluorem.

Pamiętajmy, że tylko odpowiednie czyszczenie zębów i ich szczotkowane minimum dwa razy dziennie, zapewnia higienę na odpowiednim poziome. Warto więc pamiętać o regularności, cyklicznej wymianie szczoteczki na nową i paście z zawartością fluoru, a także wizytach kontrolnych u dentysty co pół roku.
 

Irygator Waterpik NANO WP-260 E
Irygator Waterpik NANO WP-260 E

 

…do irygatora

Gdy dziecko jest starsze, zmieniają się jego nawyki, zachowania i potrzeby. Warto więc pomóc mu wskoczyć na „wyższy poziom” higieny jamy ustnej, czyli uświadomić, jakie konsekwencje wiążą się z zaniedbaniem higieny jamy ustnej, a także przedstawić akcesoria, które powinny wspomagać regularne dbanie o zdrowe zęby.

Jednym z takich akcesoriów, jest irygator. Irygator doskonale sprawdzi się podczas higieny jamy ustnej dziecka. Podarowaliście mu nić dentystyczną? Zapomnijcie o niej! Irygator całkowicie deklasuje nić dentystyczną, ponieważ czyści trudnodostępne przestrzenie między zębami, przy użyciu strumienia wody. Co więcej, jeżeli dziecko nosi aparat ortodontyczny, irygator dzięki swoim właściwościom będzie dla niego niezastąpiony!

Jak zacząć przygodę z irygatorem? Wytłumacz dziecku, jak działa irygator. Wyjaśnij, że jest to urządzenie, które dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe i masuje dziąsła, a jego działanie opiera się na pompce, która generuje strumień wody. Dziecko obawia się bólu? Niepotrzebnie! Używanie irygatora w ogóle nie boli.
 

Waterpik dla dzieci

Firma Waterpik wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, dlatego w ofercie tej firmy znajdziemy specjalny irygator NANO WP-260 E dedykowany właśnie dzieciom. Po czym poznać irygator dla dzieci? Po kolorze! Irygatory dla najmłodszych mają barwę zieloną. Na pewno więc  skorzystają z niego chętniej niż z irygatora czarnego. Motywy dekoracyjne irygatora NANO WP-260 E sprawiają, że korzystanie z niego jest jeszcze przyjemniejsze, co pozwala na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Irygator NANO WP-260 E posiada dwie wymienne końcówki. W zestawie znajdziemy też 20 samoprzylepnych naklejek zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Można je wykorzystać jako nagrodę dla dziecka, które prawidłowo wyczyści zęby irygatorem.

 

Irygator Waterpik NANO WP-260 E
Irygator Waterpik NANO WP-260 E

 

Z Waterpika dla dzieci, po prostu dobrze się korzysta. Na zdecydowany plus jest jego rozmiar. Dzięki temu, idealnie mieści się już dłoniach kilkulatka, a i nastolatek nie będzie miał problemu z jego obsługą. Skomplikowany w użytkowaniu? Absolutnie! Widoczne przełączniki są niewielkie i bardzo proste w obsłudze.

Najważniejsze – nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby dzieci używały irygatora. Irygator Waterpik jest tak dostosowany do najmłodszych użytkowników, aby korzystanie z niego było łatwe, przyjemne, a przede wszystkim skuteczne!

Dlaczego dzieci powinny używać irygatora?

  • używanie irygatora pomaga wzmacniać dobre nawyki
  • używanie irygatora nie boli
  • irygator wspomaga codzienną higienę jamy ustnej dzieci, które są bardziej narażone na próchnicę
  • irygator Waterpik jest dostosowany do dziecka – łatwo się obsługuje i łatwo trzyma się go w dłoni
  • kolorowy irygator i dołączone do niego naklejki wspomagają motywację dziecka w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej

 
Irygator NANO WP-260 E znajdziesz w naszym sklepie: www.polkardbis.pl.

Jeden Komentarz

  • Ancia

    My z całą rodzinką używamy irygatora od Panasonica. 🙂 jest bardzo dobry, w ogóle nie podrażnia dziąseł i czyści naprawdę dokładnie. Od razu człowiek inaczej się czuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *