Irygatory i szczoteczki

Waterpik WP-861 a szczoteczka interdentalna. Porównanie

Szczotkowanie zębów nieodpowiednią szczoteczką, nie tylko może być nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe. Jaka szczoteczka jest więc idealna? Czy istnieje jedna, uniwersalna szczoteczka, odpowiednia dla każdego? Niestety nie!

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb każdej osoby. Prze wiele lat, niesłabnącą popularnością cieszyły się szczoteczki manualne, jednak z czasem zaczęły je wypierać szczoteczki elektryczne i soniczne, które nie ma co kryć, są o wiele bardziej skuteczne od szczoteczek tradycyjnych. Osoby, które noszą aparat ortodontyczny, stawiają również na szczoteczkę interdentalną, która dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe. Czy jednak korzystanie ze szczoteczki interdentalnej wystarczy, aby skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej?

 

Przyjrzymy się bliżej szczoteczce interdentalnej i porównajmy ją z zestawem Waterpik WP-861, zawierającym irygator wraz ze szczoteczką soniczną. Czym się charakteryzują, czym różnią i jaką mają skuteczność?

 

Szczoteczka interdentalna

Szczoteczka interdentalna to model do zadań specjalnych. Jej główną zaletą jest dokładne czyszczenie przestrzeni między zębami. Generalnie, miejsca takie jak przestrzenie międzyzębowe trudno jest wyczyścić. Gromadzą się w nich resztki jedzenia, które mogą powodować próchnicę. Właśnie tam, należy szukać również przyczyn przykrego oddechu.

 

Przestrzenie międzyzębowe najlepiej jest czyścić szczoteczkami interdentalnymi. Wciąż są one dosyć mało popularne, jednak jak już wspomnieliśmy w większej mierze używają ich pacjenci, którzy noszą aparaty ortodontyczne. Aparat nie jest jednak ogólnym wyznacznikiem. Taką szczoteczkę może stosować każdy, kto chce właściwie dbać o swoje zęby. Czyści o wiele skuteczniej i lepiej niż nić dentystyczna!

Jak działa?

Niewątpliwą zaletą takiej szczoteczki jest mała główka. Potrafi ona dotrzeć do wszystkich przestrzeni i najdrobniejszych zakamarków, co jest szczególnie ważne podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Pierwsze kroki z taką szczoteczką mogą sprawiać drobny kłopot, jednak wprawa pozwoli nam dokładnie i skutecznie umyć trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe.

 

Czym kierować się podczas zakupu?

Dokonując zakup takiej szczoteczki, należy zwrócić uwagę na długość włosia i grubość drucika.  Możemy wybrać różne rozmiary szczoteczki, które z reguły oznaczonesą odpowiednim kolorem.

 

Zestaw Waterpik WP-861

Czy istnieje lepsze rozwiązanie, które pozwala odpowiednio dbać o przestrzenie międzyzębowe osobom, które noszą aparaty ortodontyczne, implanty czy korony? Tak!

Waterpik WP-861 zapewnia szczotkowanie i nitkowanie zębów pryz pomocy tylko jednego urządzenia. Zestaw łączy w sobie technologię Irygatora Water Flosser i Szczoteczkę Soniczną dla doskonałej, codziennej, rutynowej pielęgnacji.

 

irygator-ze-szczoteczka-soniczna-waterpik-complet-care-50
Irygator ze szczoteczką soniczną WaterPik Complet Care 5.0 WP-861 / 699,00 zł

Udowodnione!

Dzięki regularnemu stosowaniu irygatora Waterpik WP-861, skuteczniej usuniesz płytkę nazębną – 99% już po 3 sekundach czyszczenia w miejscach trudnodostępnych.  Kondycja dziąseł poprawi się, a Ty zapewnisz sobie kompleksową i niezastąpioną pielęgnację jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Z kolei dołączona do zestawu szczoteczka soniczna, zapewni skuteczne i dokładnie oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, dzięki zjawisku kawitacji, towarzyszącemu drganiom sonicznym.

Kupując zestaw Waterpik WP-861 otrzymujesz wszystko co niezbędne do prawidłowej higieny jamy ustnej u osób z aparatami ortodontycznymi:

    • irygator + szczoteczkę
    • 5 końcówek wymiennych, w tym końcówka do czyszczenia aparatów ortodontycznych, implantów, mostków i koron

 

Waterpik WP-861 dla właściwej higieny jamy ustnej:

  • Zaawansowany system kontroli ciśnienia z 10 stopniową regulacją
  • 5 końcówek wymiennych


Szczoteczka soniczna Waterpik Triple Sonic dla zdrowych i pięknych zębów:

  • Trzy tryby pracy dla jeszcze lepszego dopasowania szczoteczki do indywidualnych potrzeb: Clean, White, Massage
  • Wbudowany timer z 30-sekundowym interwałem oraz 2-minutowy zegar pozwala na kontrolowanie czasu szczotkowania zębów
  • Końcówki wymienne zapewniające efektywne czyszczenie zębów, w tym miejsc trudnodostępnych oraz dzięki specjalnej budowie, dokładne oczyszczanie języka

 

Szczoteczka interdentalna a irygator Waterpik – porównanie

Na podstawie badań klinicznych, jakie przeprowadzono z wykorzystaniem szczoteczki interdentalnej oraz irygatora Waterpik® Water Flosser widać wyraźnie, że Waterpik okazał się o wiele skuteczniejszy od szczoteczki międzyzębowej.

Na czym polegało badanie?

Urządzenie Waterpik® Water Flosser porównano ze szczoteczką interdentalną, biorąc pod uwagę zmniejszenie krwawienia oraz obecności płytki nazębnej. Badanie przeprowadzono na zróżnicowanej grupie kontrolnej.

dsad

Cel badania

Celem badania było określenie skuteczności urządzenia Waterpik® Water Flosser w porównaniu do zwykłej szczoteczki międzyzębowej. Dwadzieścia osiem osób poddało się badaniu trwającemu 2 tygodnie. Uczestnicy zostali przydzieleni do jednej z dwóch grup: grupy używającej ręcznej szczoteczki do zębów, albo do grupy drugiej, używającej urządzenia Waterpik. Po zakończonym badaniu, mierzono usuwanie blaszki oraz oceniano zdrowie dziąseł poprzez dokonywanie pomiaru krwawienia i sondowaniu (BOP) sześciu różnych miejsc na zębie.

Wyniki

Waterpik® Water Flosser okazał się znacznie skuteczniejszy od szczoteczek międzyzębowych w zmniejszeniu krwawienia dziąseł. Waterpik okazał się również o 56% skuteczniejszy w redukcji krwawienia całej jamy ustnej i w 53% bardziej skuteczny w redukcji krwawienia spowodowanego stresem i mającego podłoże somatyczne.

Podsumowując, urządzenie Waterpik® Water Flosser jest znacznie skuteczniejsze niż szczoteczka interdentalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *