Higiena jamy ustnej

Samo szczotkowanie nie wystarczy!

Szczoteczki do zębów są tak skonstruowane, że czyszczą widzialne zanieczyszczenia w jamie ustnej. Wydaje się, że to wystarczy, jednak to dłuższa historia. Choroby zębów zaczynają się tam, gdzie szczoteczka nie dosięga. Większość z nas sądzi, że myje zęby wystarczająco dokładnie. W rzeczywistości — to tylko starania. Wypracowaliśmy schemat, w którym za każdym razem omijamy te same miejsca.  Samo szczotkowanie usuwa przeciętnie 43% osadu nazębnego i trwa zaledwie sekundy. Zostawia zatem 57% osadu, który może spowodować próchnicę zębów i choroby dziąseł. Nie wliczając osadu, który znajduje się przecież jeszcze pomiędzy zębami.

 

Prawdziwe mycie zębów

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Higieniści stomatologiczni mówią, że powinniśmy nitkować zęby. To po części prawda. Należy jednak jeszcze dodać, że warto używać irygatorów stomatologicznych. Dlaczego? Nici są trudne w użyciu, więc większość osób z nich nie korzysta. A stosowanie irygatora pomoże usunąć osad nazębny, który pozostaje, gdy jedynie szczotkujemy zęby.

Dopóki nie będziemy nitkować zębów codziennie przy zastosowaniu właściwej techniki, nie zauważymy efektów. Irygator nie tylko może zdziałać to samo, co nitkowanie, ale i wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Staranna higiena jamy ustnej powinna sukcesywnie usuwać osad nazębny, zapobiegając przy tym próchnicy i chorobom dziąseł. Większość osób chce to osiągnąć szybko i sukcesywnie.

Wszyscy chcemy, aby dentyści powiedzieli nam, że nasze dziąsła i zęby wyglądają świetnie. Mycie przy pomocy zwykłej lub elektrycznej szczoteczki, połączone z korzystaniem z irygatora może sprawić, że rzeczywiście będą w dobrej kondycji!

irygator-bezprzewodowy-waterpik-wf-02-e2
Irygator bezprzewodowy Waterpik WF-02 E2 / 299 zł

 

Rezultaty udowodnione medycznie

Udowodniono, że korzystanie z irygatorów Waterpik jest łatwiejsze i bardziej efektywne w polepszaniu stanu dziąseł niż tradycyjne nitkowanie zębów. Nie tylko pozwala czyścić przestrzenie międzyzębowe, ale w przeciwieństwie do nici dentystycznych i interdentalnych szczoteczek, czyści powierzchnie zębów, które omijamy podczas szczotkowania.

Dlaczego by nie uczynić nawyków związanych z higieną jamy ustnej prostymi, szybkimi i efektywnymi? Używaj irygatorów Waterpik lub zestawu Complete Care każdego dnia i przy kolejnej wizycie usłysz od stomatologa, że Twoje zęby i dziąsła wyglądają tak zdrowo, jak nigdy wcześniej!

 

Zobacz, jak wygląda zestaw Complete Care w akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *