Irygatory i szczoteczki

Dlaczego warto używać irygatora, czyli co pokazują badania

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, kondycja zębów ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. Piękny usmiech sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni, czujemy się pewni siebie i łatwiej nawiązujemy kontakty z innymi. Zdrowie naszej jamy ustnej wpływa również na stan całego naszego organizmu i może poważnie rzutować na kondycję narządów wewnętrznych.

Irygator – sposób na zdrowie

Badania wykazują, że schorzenia jamy ustnej mogą wpływać chociażby na stan naszego serca. Ryzyko wystąpienia problemów z tym narządem u osób mierzących się z chorobą przyzębia może być nawet o 70% wyższe! Co ma tym wspólnego irygator? Otóż najczęstszą przyczyną występowania tej choroby są bakterie gromadzące się w jamie ustnej. Jeśli nie czyścimy zębów regularnie, z bakterii tych tworzy się lepka warstwa, zwana płytką nazębną, która zaczyna przyklejać się do powierzchni zębów. Może ona powodować zapalenie dziąseł, które z kolei stanowi pierwszy etap choroby przyzębia.

Żeby nie dopuścić do rozwoju tego schorzenia, trzeba więc regularnie usuwać ją z jamy ustnej. Podstawą jest tu szczotkowanie zębów, jednak w ten sposób jesteśmy w stanie usunąć jedynie 28 do 53% płytki. Bakterie przylegają bowiem do zębów również na tych obszarach, do których szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć. Dlatego jeśli chcemy naprawdę dokładnie oczyścić jamę ustną, należy użyć także irygatora. Dzięki temu urządzeniu, wykorzystującemu pulsujące strumienie wody, jesteśmy w stanie usunąć nawet 99,9% płytki nazębnej z czyszczonego obszaru.

Wciąż popularną alternatywą dla irygatorów są, co prawda, nici dentystyczne, za pomocą których również możemy dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych. Badania wykazują jednak, że irygatory radzą sobie z oczyszczeniem jamy ustnej nawet o 50% lepiej niż one. Dodatkowo zaś nie podrażniają wrażliwych dziąseł, nie powodują krwawienia, a wręcz, dzięki delikatnemu masażowi, są w stanie poprawić ich kondycję. W profilaktyce leczenia zapalenia dziąseł, irygatory są aż o 93% skuteczniejsze od nici dentystycznej!

Na co można się zdecydować?

Jeśli decydujemy się na kupno irygatora, mamy naprawdę wiele możliwości. Możemy postawić na tradycyjny irygator stacjonarny. Te mają z reguły najwięcej funkcji i końcówek wymiennych, dzięki czemu są odpowiedzią na potrzeby całej rodziny. Jeśli szukamy mniejszego urządzenia, mamy do wyboru także wiele modeli irygatorów bezprzewodowych które są lekkie, poręczne i łatwe do przewożenia. Na rynku dostępne są także irygatory wybielające, które nie dość, że pozwalają oczyścić zęby i zadbać o dziąsła, to dodatkowo pomagają pozbyć się przebarwień i przywracają zębom biel. Wszyscy ci, którym zależy na urządzeniu kompleksowo dbającym o zęby, mogą postawić na irygator ze szczoteczką soniczną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wybrania idealnego irygatora dla siebie. Jeśli zaś nie wiecie, który najlepiej sprawdzi się w Waszym przypadku, w decyzji pomoże Wam jeden z naszych poprzednich artykułów.

Jeden Komentarz

  • domisia

    Świetnie wypłukuje resztki jedzenie z 8! A na ekstrakcję jakoś nie umiem się zdecydować 🙁 boje się eh Ktoś mi powie od czego zależy to, że w jendym irygatorze krwawiły mi dziąsła a w innym nie? Teraz mam z firmy truelife to nawet na mocnym ciśnieniu jest ok, inne końcówki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *