Irygatory i szczoteczki

Irygator – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Wykałaczki i nici dentystyczne jeszcze niedawno używane do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych coraz częściej są wypierane przez urządzenia, które potrafią zadbać o higienę jamy ustnej dużo skuteczniej – mianowicie irygatory stomatologiczne. Na rynku pojawia się ich coraz więcej, a ich funkcje stają się coraz bardziej zaawansowane. Jak pośród nich wybrać taki sprzęt, który idealnie będzie spełniał nasze oczekiwania?

Czy bezprzewodowy irygator jest najlepszy czy jednak nie?

Najlepszy irygator do zębów – od czego zacząć?

Z pewnością rzecz, nad którą powinniśmy się zastanowić przed kupnem irygatora, jest to, czy zdecydować się na urządzenie bezprzewodowe, czy jednak stacjonarne. Wybór zależeć powinien przede wszystkim od naszego trybu życia. Osobom, które dużo podróżują, polecane są szczególnie irygatory bezprzewodowe, które są dużo mniejsze i lżejsze od ich tradycyjnych odpowiedników, a dodatkowo nie wymagają podłączania do prądu, bo działają na akumulatory lub baterie. Niektóre modele są sprzedawane w komplecie z etui, co dodatkowo ułatwia ich przewożenie. Mogą one też przypaść do gustu osobom, które mają małą łazienkę i nie chcą zajmować przestrzeni pełnowymiarowym irygatorem. Ci, którzy potrzebują takiego urządzenia, mogą zdecydować się na przykład na model WP-563 firmy WaterPik.

wp-560-bezprzewodowy-zaawansowany-irygator-waterpik1
WP-563 Bezprzewodowy zaawansowany irygator WaterPik (kolor granatowy) / 559,00 zł

Irygatory stacjonarne z kolei mają zdecydowanie większe zbiorniki na wodę, co sprawia, że ich użytkowanie jest wygodniejsze – wystarczy raz je napełnić, by zapewnić sobie dokładne oczyszczanie. Mają one także więcej funkcji i końcówek wymiennych dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także wielostopniową regulację ciśnienia. Dzięki temu świetnie nadają się dla wszystkich osób – nawet tych, które mają bardzo wrażliwe dziąsła i potrzebują wyjątkowo łagodnego oczyszczania. Idealnie sprawdzi się tutaj irygator do zębów WaterPik WP-112 ULTRA, który ma aż dziesięciostopniową regulację.

WP-112 ULTRA Irygator Waterpik CZARNY / 419,00 zł
WP-112 ULTRA Irygator Waterpik CZARNY / 419,00 zł

Funkcje i zastosowanie irygatora do zębów

Przed zakupem irygatora warto też przemyśleć, jaka funkcja będzie nam najbardziej potrzebna. Osoby, którym zależy szczególnie na przywróceniu zębom lśniącej bieli, powinny zaopatrzyć się w irygator wybielający w rodzaju irygatora WF-06. W 4 tygodnie jest on w stanie sprawić, że zęby odzyskają ich naturalny kolor, nawet w miejscach, które są trudno dostępne przy szczotkowaniu. Ci, którzy mają implanty, mosty czy korony albo noszą aparat ortodontyczny, powinni wybrać stacjonarne urządzenie, do którego dołączone są końcówki wymienne ułatwiające ich czyszczenie. Zestaw taki ma przykładowo irygator WP-662 Ultra Professional. Posiadacze wrażliwych dziąseł mogą za to zdecydować się na produkt z funkcją masażu, który poprawia ich ukrwienie i ogólny stan oraz zmniejsza krwawienie. Osoby, którym zależy na tej funkcji, również mogą zdecydować się na model WP-662.

WP-662 Irygator Ultra Professional (kolor czarny) / 569,00 zł
WP-662 Irygator Ultra Professional (kolor czarny) / 569,00 zł

Warto także wziąć pod uwagę to, ile czasu możemy poświęcić na codzienną irygację. Jeśli mamy go pod dostatkiem, możemy pozwolić sobie na korzystanie z tradycyjnego, stacjonarnego irygatora. Osoby, które ciągle gonią terminy, mogą za to postawić na urządzenie wodoodporne i korzystać z niego nawet pod prysznicem. Sprawia to, że jego użytkowanie staje się wygodniejsze i pozwala zaoszczędzić cenne minuty. Ci zaś, którzy chcą kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej, mogą zdecydować się na irygator ze szczoteczką soniczną, taki jak chociażby produkt WaterPik WP-950 Complet Care.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *