Higiena jamy ustnej,  Irygatory i szczoteczki

Czy irygator Waterpik usunie płytkę nazębną? Potwierdzamy fakty, obalamy mity

Na temat irygatorów stomatologicznych krążą liczne mity – począwszy od tego, że jego używanie boli, kończąc na tym, że nie możemy używać go, jeśli myjemy zęby zwyczajną szczoteczką. Dziś chcemy przedstawić pewien słynny mit, obalić go i przedstawić Wam fakty w tej kwestii.

 

Mit: Irygator Waterpik usuwa resztki pokarmów, ale nie usunie płytki nazębnej.

Możliwe, że usłyszałeś kiedyś, że irygatory dentystyczne Waterpik nie pozwalają wcale pozbyć się płytki nazębnej. Ta mądrość, przyjęta w ostatnich latach, sprawiła, że zaczęliśmy w to wierzyć. A tymczasem wyniki badań pokazują coś zupełnie innego.

 

Niezależne wyniki badań

W 2005 roku, pierwsze badania kliniczne, porównujące używanie irygatora do nitkowania zębów, wykazały, że urządzenia Waterpik pozwalają na wzmocnione usuwanie płytki nazębnej. To odkrycie potwierdzone zostało niezależnymi badaniami na jednym z uniwersytetów w południowej Kalifornii. Skanując elektrony pod mikroskopem, badacze odkryli, że Waterpik usuwa do 99.9% płytki nazębnej z czyszczonej powierzchni. Kolejne badania, przeprowadzone w 2013 roku dały nowe dowody. Używanie irygatora Waterpik okazało się o 29% bardziej skuteczne w porównaniu ze szczoteczką manualną i nitkowaniem.

 

Kzenon, fotolia.com, #118705539
Kzenon, fotolia.com, #118705539

 

Jak działa irygator Waterpik?

Irygator Waterpik dostarcza klinicznie udowodnione połączenie pulsacji i ciśnienia, koniecznych do usunięcia płytki nazębnej. To znacznie skuteczniejsze niż zwykłe puszczenie strumienia wody.

 

Udowodnione usuwanie płytki nazębnej

W ciągu kilku ostatnich lat, 5 niezależnych badań udowodniło, że irygator Waterpik jest wysoce efektywny w usuwaniu płytki nazębnej. Ale wielu specjalistów nie dowiedziało się tego w trakcie studiów stomatologicznych. Stąd właśnie mit, który powstał, i który dziś postanowiliśmy obalić. Co więcej, Waterpik usuwa ją z trudno dostępnych miejsc! Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa pulsacja i ciśnienie w naszych urządzeniach, obejrzyj koniecznie ten film z poniższego linku:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3ipLXbCGJXY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *