Higiena jamy ustnej,  Problemy jamy ustnej

Jak często powinno się używać irygatora?

Jeśli jesteś nowy w używaniu irygatora Waterpik, zastanawiasz się pewnie, jak często powinnieneś go używać. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na trzy najczęściej zadawane pytania w tym temacie. Jak to jest z częstotliwością używania irygatora?

 

1. Ile razy dziennie mogę użyć irygatora?

Irygatora Waterpik powinieneś użyć przynajmniej raz dziennie. Dlaczego? To utrzymać jamę ustną w dobrym stanie. Amerykańscy specjaliści polecają używanie go minimum raz w ciągu dnia, a do tego szorować zęby szczoteczką nie mniej niż dwa razy dziennie.

 a

2. Jeśli mam aparat ortodontyczny lub protezy, mosty czy implanty, jak często powinienem używać irygatora? 

Mosty, implanty czy inne uzupełnienia protetyczne trudno jest utrzymać w czystości. Możliwe więc, że zechcesz użyć irygatora więcej niż raz w ciągu dnia. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – irygatora Waterpik możesz, używać kiedy tylko chcesz. Możesz czyścić nim ortodontyczne elementy, implanty, korony i inne. Wszystko, co trudniej jest wyczyścić, wymaga więcej wysiłku i zaangażowania. Z Waterpik to czysta przyjemność! A jeśli potrzebujesz irygatora podczas podróży służbowych czy zagranicznych wakacji, wypróbuj irygator bezprzewodowy.

a

waterpik.com
waterpik.com

a

3. Mam problemy z dziąsłami. Jak często mogę czyścić jamę ustną irygatorem?

Dentysta zdiagnozował u Ciebie chorobę dziąseł? Zacznij używać irygatora Waterpik częściej niż raz dziennie, tak długo, aż dziąsła powrócą do zdrowego stanu. Czasem może okazać się konieczne korzystanie ze specjalnej końcówki, aby dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej.

a

Jednym słowem, codzienne używanie irygatora pozwoli Ci uzyskać piękny, zdrowy uśmiech. Używaj irygatora Waterpik częściej, jeśli czujesz, że to konieczne, zwłaszcza w przypadku problemów z dziąsłami. Wszystkie produkty potrzebne, by zatroszczyć się o Twoją jamę ustną – nie tylko irygatory, ale też dobre szczoteczki soniczne, znajdziesz w naszym sklepie polkardbis.pl.

Jeden Komentarz

  • Mikolaj

    staram się codziennie, jak tylko jestem w domu to nei ma problemu bo mam stacjonarny z aquafloss TrueLife. Ale jak jedziemy to już trudno. W sumie nawyku nabiera się bardzo szybko. A u mnie niestety albo stety przy 8 z kieszonką to wręcz wymagane tak sobie czyścić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *