Higiena jamy ustnej

Po co wymienne końcówki w irygatorach?

Kupujemy irygator. To nie taki mały wydatek, jednak wziąwszy pod uwagę koszty ewentualnego leczenia stomatologicznego, zdecydowanie lepiej będzie zainwestować w sprzęt tego rodzaju. W rodzinie każdy ma inne potrzeby — dziadek będzie chciał czyścić protezę, dziecko aparat ortodontyczny, a rodzice zapobiegawczo dbać o higienę jamy ustnej. Przyjrzyjmy się zatem wymiennym końcówkom w irygatorach.

 

Jak dzielą się końcówki wymienne w irygatorach Waterpik?

Wyróżnić można kilka rodzajów końcówek, które pozwalają na dostosowanie działania irygatora do konkretnych potrzeb użytkownika.

  • Końcówki do irygacji poddziąsłowej do irygatorów Waterpik WP-900/700, WP-450, WP-100, WP-250/300 to końcówki zaprojektowane z myślą o pacjentach, którzy korzystają z irygatora w domu, chcąc zwiększyć skuteczność leczenia zapalenia dziąseł oraz kieszonek przyzębowych. Końcówka ta zaprojektowana została do wprowadzania zapisanego przez dentystę roztworu leczniczego bezpośrednio pod dziąsła lub do kieszonek przyzębowych bez ewentualnego uszkodzenia dziąseł. Pozwala ona zmniejszyć zapalenie dziąseł oraz przyspieszyć proces leczenia u stomatologa. Co istotne, jest ona łatwa w użyciu, w automatyczny sposób zapewnia właściwe wprowadzenie roztworu. Została tak stworzona, aby irygacja przebiegała bezboleśnie. Zapewnia delikatną irygację również w okolicach stanów zapalnych.
    a
  • Kolejnymi, o których warto wspomnieć, są końcówki Waterpik Plaque Seeker. To dobre rozwiązanie dla osób, które noszą implanty, mosty oraz korony. Są one zdecydowanie skuteczniejsze niż nici dentystyczne. W dodatku pozostawiają uczucie świeżości, które nie towarzyszy często osobom z implantami. Końcówki wyposażone są w trzy pęczki włosia. Dobrze poradzą sobie one z oczyszczaniem niedostępnych miejsc przy mostach i koronach. Waterpik Plaque Seeker są dostosowane do irygatorów WP-100, WP-110, WP-250, WP-260, WP-270,WP-300, WP-360, WP-450, WP-460, WP-900, WP-112 oraz WP-462.

 

koncowki-do-irygatora-do-czyszczenia-koron-mostow-implantow-waterpik-ps-100
Końcowki do irygatora do czyszczenia koron, mostów, implantow, Waterpik PS-100 / 50 zł

s

  • Końcówki Waterpik Tongue Cleaners pozwalają na wyczyszczenie języka, na którym to gromadzi się największa ilość bakterii w jamie ustnej. To one najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu. Końcówki Tongue Cleaners pozwalają na rozprawienie się z tym problemem. Usuną one bakterie z powierzchni języka. Różnica jest odczuwalna już po pierwszym użyciu.
    s
  • Istnieją również końcówki Orthodontic,  przeznaczone są do pielęgnacji przestrzeni wokół aparatów ortodontycznych. Oczyszczają one przestrzenie wokół zamków, łuków i pierścieni, dlatego osoby noszące na co dzień stałe aparaty ortodontyczne powinny być zadowolone z ich działania. Co również ważne, końcówki te delikatnie masują dziąsła i wzmacniają je, nadając im przy tym zdrowy wygląd.

 

Wymienione przez nas to najpopularniejsze wymienne końcówki Waterpik. Wszystkich zainteresowanych ich kupnem zapraszamy na polkardbis.pl 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *