jak używać irygatora
Higiena jamy ustnej,  Irygatory i szczoteczki

Używanie irygatora wodnego do zębów – ból i podrażnienia?

 

Ze wszystkich stron słyszysz zachęty, aby w codziennej higienie jamy ustnej regularnie stosować irygator wodny. Jednak masz pewne obawy, że irygacja może powodować ból i podrażnienia? Wspólnie z ekspertami Waterpik postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości. Podpowiemy też, jaki irygator do zębów wybrać. Zapraszamy do lektury!

Sposób działania irygatora – to proste!

Zasada działania irygatora jest prosta. To coś w rodzaju myjki ciśnieniowej. Woda i sprzężone powietrze pozwalają w delikatny sposób usnąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych i innych miejsc, gdzie trudno dotrzeć tradycyjną szczoteczką. To łatwiejsze niż myślisz i dużo wygodniejsze od innych metod nitkowania. Pulsująca woda kojąco wpływa na dziąsła, a regularnie wykonywana irygacja z czasem je wzmacnia. Po kilku tygodniach zapomnisz o bólu i podrażnieniach.

Pamiętaj – irygacja nie powinna być bolesna

Odpowiednie czyszczenie zębów za pomocą irygatora nie powinno być bolesne. Najlepiej zacznij od najniższego stopnia ciśnienia wody, aby z czasem osiągnąć parametry idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Ból dziąseł podczas irygacji nie jest spowodowany oddziaływaniem urządzenia. To znak, że najlepiej w tej sprawie skontaktować się ze stomatologiem. On oceni stan uzębienia i zaleci stosowne leczenie.

Dobry irygator dentystyczny możesz stosować nawet wtedy, gdy nosisz aparat ortodontyczny, masz implanty, mostki czy plomby. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią końcówkę i tryb pulsacji.

Precyzyjne, skuteczne i wygodne użytkowanie

Polecamy urządzenie Waterpik – najlepszy irygator na rynku. Jest precyzyjny, wygodny i prosty w użytkowaniu. Wąska dysza urządzenia umożliwia precyzyjne dozowanie i kierowanie strumienia wody bezpośrednio na zęby, w szczeliny między nimi oraz na dziąsła.

W irygatorze mamy pulsacyjny tryb strumienia, który sprawdzi się przede wszystkim przy odsłoniętych szyjkach zębowych.

Pamiętaj, aby dysza irygatora wodnego nie dotykała zębów. Główny strumień wody kieruj na przestrzenie między nimi i prostopadle do linii dziąseł, aby nie uszkodzić kieszeni przydziąsłowych.

Na początku cały zabieg może trwać nieco dłużej, niż jest to przewidziane, ale z czasem nabierzesz wprawy. Po zakończonej irygacji wyłącz urządzenie i wyczyść zbiornik.

Właściwy sposób użycia pomaga, a nie szkodzi

Właściwe użytkowanie irygatora stomatologicznego jest bardzo ważne. Urządzenie czyści jamę ustną, usuwa nagromadzone bakterie i zapobiega halitozie. Pamiętaj, żeby ściśle stosować się do zaleceń producenta. Najlepiej używaj go do codziennej pielęgnacji razem ze szczoteczką soniczną. Oba urządzenia wzajemnie się uzupełniają.

Najpierw zastosuj irygację, ponieważ ciśnienie wody wypuszczane z irygatora do zębów rozluźnia resztki pokarmu nagromadzone w szparach oraz przy dziąsłach i wstępnie je usuwa. Szczoteczka soniczna zaś wszystko później wymiata. Zabieg trwa około dwóch minut, ale to nie jest reguła. Wszystko zależy od wprawy i Twoich preferencji.

Urządzenie jest w pełni bezpieczne, więc śmiało możesz czynność tę wykonywać przynajmniej raz dziennie, najlepiej przed porannym szczotkowaniem zębów. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby robić to częściej. Wymienne końcówki sprawiają, że z jednego aparatu może korzystać cała rodzina. Właściwy sposób użycia irygatora wzmacnia dziąsła i minimalizuje ryzyko próchnicy.

Dowiedz się więcej o irygatorach!

Zapraszamy Cię na stronę naszego sklepu internetowego. Kupisz tam irygator, szczoteczkę soniczną oraz inne niezbędne akcesoria stomatologiczne. Specjalnie na życzenie klientów uruchomiliśmy także firmowego bloga. Publikujmy w nim wiele ciekawostek dotyczących właściwej higieny jamy ustnej. Przeczytasz tam między innymi o tym, jak prawidłowo używać irygatora, czy o najważniejszych faktach i mitach dotyczących higieny jamy ustnej. Serdecznie zapraszamy do czytania, oglądania i kupowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości eksperci Waterpik chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *