Higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna – co należy o niej wiedzieć?

O szczoteczkach elektrycznych słyszał prawie każdy. Kiedy weszły na polski rynek, zrobiły się naprawdę popularne. Niewielu wie jednak, czym są szczoteczki soniczne. Przybliżmy zatem ich specyfikę.


Czym są szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne zaliczane są dziś do kręgu najlepszych szczoteczek elektrycznych — stanowią ich osobną kategorię, ponieważ wykonują znacznie więcej ruchów na minutę niż standardowe szczoteczki elektryczne. Skuteczne działanie, dzięki któremu stały się popularne, zawdzięczają połączeniu bardzo szybkich ruchów włókien (o częstotliwości dźwiękowej) z ruchem wymiatającym. Dzięki temu mają przewagę nad szczoteczkami obrotowymi i są niezwykle skuteczne w czyszczeniu jamy ustnej.

 

Jak działają szczoteczki soniczne?

Fale dźwiękowe, które generowane są przez szczoteczki soniczne, rozchodzą się w płynie (czyli na przykład w wodzie czy ślinie). Generują w ten sposób powstawanie chmury bąbelków, które docierają do miejsc trudno dostępnych dla zwyczajnej szczoteczki. Właśnie dzięki temu szczoteczki soniczne bardzo skutecznie potrafią czyścić powierzchnie zębów i przestrzenie międzyzębowe. Co równie ważne nie powodują one recesji dziąseł ani nadmiernego wycierania szkliwa.

 

szczoteczka-soniczna-waterpik-sr-3000-e2-sensonic-professional-plus
Szczoteczka soniczna Waterpik SR-3000 E2 Sensonic Professional PLUS / 539 zł

 

Dlaczego są innowacyjne?

Szczoteczki soniczne są stosunkowo nowe na polskim rynku. Wykonują one od 31 000 do 40 000 ruchów wymiatających na minutę. To sprawia, że jeszcze dokładniej mogą czyścić jamę ustną i  usuwać płytkę nazębną. W ten sposób zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego, którego zwalczenie jest bardzo problematyczne (pisaliśmy już o nim na naszym blogu). W specjalny  sposób zaprojektowane główki szczoteczek sonicznych łączą w sobie skuteczność z delikatnością. Można ich używać bez obaw o swoje dziąsła. Czyszczenie zębów przy użyciu szczoteczki sonicznej nie polega na mechanicznym ścieraniu osadu, ale na emitowaniu ultradźwięków, które rozbijają płytkę nazębną i usuwają bakterie.

 

Wszystkich zainteresowanych kupnem szczoteczki sonicznej zapraszamy na polkardbis.pl. Tam można kupić szczoteczkę soniczną firmy Waterpik. Jej specyfikacja już niebawem na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *