wybielanie-zebow
Higiena jamy ustnej

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów, które można przeprowadzić dzięki zastosowaniu nowych technologii. Jeśli Ty też planujesz taki zabieg, musisz pamiętać, że nie można go wykonywać zbyt często. Eksperci Waterpik podpowiadają, jak utrzymać efekt wybielania zębów na dłużej. Sprawdź!

Sposoby na utrzymanie efektu wybielania zębów

Jednym ze sposobów jest inwestycja w dobry irygator ze szczoteczką soniczną Waterpik. Dokładnie wyczyścisz zęby, szczególnie w miejscach trudno dostępnych – oczyszczanie jest dużo skuteczniejsze. Pamiętaj również o tym, że jeśli chcesz utrzymać biel zębów na dłużej, musisz zachować specjalne środki ostrożności. Tylko wtedy zabieg wybielania będzie miał sens. Przeczytaj nasz artykuł do końca, a wszystkiego się dowiesz.

Biała dieta zalecana po zabiegu

Chcesz dłużej cieszyć się efektem białych zębów? Do dwóch godzin po zabiegu nie jedz ani nie pij, a przez około 2 tygodnie musisz stosować białą dietę. To konieczne, gdyż profesjonalny zabieg w gabinecie stomatologicznym przeprowadza się żelami wybielającymi o dużym stężeniu. Przenikają one przez szkliwo w głąb zębiny, redukują przebarwienia i wybielają zęby. Zabieg ten powoduje wysuszanie uzębienia, więc gdy spożywasz kolorowe pokarmy, zęby w celu nawilżenia bardziej chłoną barwniki.

Biała dieta polega na spożywaniu jasnych produktów, takich jak np.:

 • nabiał – jogurty, mleko, białe sery,
 • jasne mięso, np. drób,
 • białe pieczywo i warzywa,
 • banany,
 • woda.

Wymień też swoją manualną szczoteczkę na model soniczny. Efektywniej oczyszcza zęby, nie podrażniając przy tym dziąseł. Używaj delikatnej pasty wybielającej. Usuniesz powierzchniowe przebarwienia i nie dopuścisz do przeniknięcia ich w głąb zębów, które po zabiegu są szczególnie wrażliwe. Dobrym rozwiązaniem jest nitkowanie i płukanie jamy ustnej przy zastosowaniu irygatora Waterpik. Wystrzeliwana z urządzenia woda pod ciśnieniem skutecznie usuwa resztki pokarmów i bakterie, a jednocześnie delikatnie masuje i wzmacnia dziąsła.

Przedłuż efekt wybielania, porzucając papierosy i czerwone wino

Tytoń ma negatywny wpływ zarówno na cały organizm, jak i na zęby. U palaczy są one zażółcone i często pojawiają się na nich nieestetyczne plamy. Świeżo wybielone są znacznie bardziej narażone na powstanie przebarwień. Dlatego najlepiej w ogóle zrezygnować z palenia lub je w znacznym stopniu ograniczyć.

Unikaj też tzw. płynów barwiących, takich jak kawa, herbata czy czerwone wino.

Odpowiednia szczoteczka do zębów

W utrzymaniu efektu wybielania pomogą Ci odpowiednio dobrane akcesoria do higieny jamy ustnej. Stomatolodzy zalecają korzystanie z nowoczesnych urządzeń emitujących fale dźwiękowe, które mają właściwości bakteriobójcze. Czyszczą dokładnie nawet w miejscach trudno dostępnych. Doskonale sprawdzi się szczoteczka soniczna Waterpik ST-01. Zapewnia doskonałą jakość codziennego szczotkowania. Usuniesz płytkę nazębną, co pomoże Ci zachować na dłużej uzyskaną biel. Urządzenie wyposażono w 3 tryby pracy:

 • Clean – podstawowy,
 • White – do wybielania, zapewnia bielszy, lśniący uśmiech,
 • Massage – masuje i poprawia kondycję dziąseł.

Wbudowany zegar umożliwia kontrolowanie czasu szczotkowania. Szczoteczka Triple Sonic wyposażona jest w akumulator, który po naładowaniu umożliwia jej użytkowanie przez około 20 cykli szczotkowania. Eleganckie etui pozwala na wygodne przechowywanie i transportowanie urządzenia.

biale-zeby

Irygator wybiela zęby!

Chcesz cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem do późnej starości? Szczotkuj zęby szczoteczką soniczną rano i wieczorem przez co najmniej 2 minuty. Używaj też urządzeń do irygacji – wodnego nitkowania zębów. Polecamy modele:

 1. Irygator Waterpik WF-06 zapewnia irygowanie i wybielanie zębów. Specjalna technologia Whitening Infuser to połączenie wody z delikatnym środkiem wybielającym. Bezpiecznie przywrócisz naturalną biel zębów, usuniesz nalot i zachowasz zdrowe dziąsła.
 2. Irygator Waterpik WF-05 – łączy w sobie zalety klasycznej irygacji jamy ustnej z zabiegiem wybielania zębów. Ma w zestawie m.in.:
 • 4 końcówki wymienne,
 • zaawansowany system kontroli ciśnienia – 10-stopniowy,
 • 30 miętowych tabletek wybielających.

Zadbaj o higienę jamy ustnej z Waterpik

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby właściwie zadbać o kompleksową ochronę jamy ustnej. Proponujemy irygatory i szczoteczki soniczne oraz akcesoria takie jak końcówki do czyszczenia języka. Eksperci są zgodni, wystarczy przez ok. 4 tygodnie używać urządzenia Waterpik, aby zniwelować płytkę nazębną, wybielić zęby i zmniejszyć ryzyko krwawienia dziąseł o ok. 93%. Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy!