Problemy jamy ustnej

Jakie błędy popełniamy dbając o zęby?

Wszyscy wiemy, że zęby powinno się myć codziennie, co najmniej dwa razy. I często, mimo tego, że stosujemy się do tej zasady, okazuje się, że nadal nasze zęby nie są w idealnym stanie. Okazuje się bowiem, że samo używanie szczoteczki do zębów dwa razy dziennie nie wystarczy, by nasza jama ustna była w pełni zdrowa. W pielęgnacji zębów liczy się bowiem także, a może nawet przede wszystkim, technika oraz dodatkowe zabiegi, bez których nasze zęby nigdy nie będą wolne od próchnicy i paradontozy. Jakie błędy popełniamy dbając o nasz uśmiech?

 

Zła technika szczotkowania

O tym, że całkowite pomijanie mycia zębów to największy i najbardziej karygodny błąd w codziennej higienie jamy ustnej, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Ale równie mocno szkodzi naszym zębom zła technika szczotkowania. Pamiętaj, że zbyt mocne dociskanie szczoteczki do powierzchni zębów sprawia, że nigdy nie będą one prawidłowo oczyszczone, a niechcący możemy uszkodzić nawet ich szkliwo.

Szczoteczka powinna dotykać powierzchni zębów pod kątem prostym i wykonywać powinniśmy nią ruchy wymiatające. Zwróćmy także uwagę, by włosie szczoteczki nie było zbyt twarde.

 

Korzystaj z technicznych udogodnień

Już od dawna wiadomo, że szczoteczka manualna i tradycyjna nić dentystyczna nie zapewnią nam idealnie czystych zębów. Dlatego w tej materii warto zaufać nowinkom technicznym. Szczoteczka soniczna, na przykład Waterpik SR-3000 E2, oprócz dokładnego mycia zębów, wykona także masaż dziąseł i poprawi ich stan.

 

SR-3000 E2 Szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional PLUS
SR-3000 E2 Szczoteczka soniczna Waterpik Sensonic Professional PLUS

 

Zamiast po nić dentystyczną, warto sięgnąć po irygator dentystyczny, którego stosowanie jest nie tylko całkowicie bezbolesne (co w przypadku klasycznej nici dentystycznej nie jest takie oczywiste) i wygodne, ale także daje nam gwarancję, że płytka nazębna i bakterie, które ją powodują, zostaną usunięte, również z najbardziej niedostępnych miejsc. O tym, dlaczego irygatory do zębów Waterpik są zdecydowanie skuteczniejszym i bezpieczniejszym wyborem, niż nić dentystyczna możecie przeczytać w jednym z wpisów na naszym blogu, który znajdziecie tutaj.

 

Irygator Waterpik WP-660E
Irygator Waterpik WP-660E

 

Dołączone do irygatorów Waterpik specjalistyczne końcówki pozwolą dokładnie doczyścić całą jamę ustną, niezależnie od tego, z jak wymagającymi problemami się zmagamy.

 

Pomijanie języka

Kolejnym karygodnym błędem podczas czyszczenia jamy ustnej, jest pomijanie języka. Ta część naszych ust to jedno z największych siedlisk bakterii, dlatego jego mycie powinno być obowiązkowym punktem codziennej higieny. W tym wypadku warto sięgnąć po specjalną końcówkę do czyszczenia języka, którą stosujemy wraz z irygatorem dentystycznym Waterpik.

 

Końcowki irygatora do czyszczenia języka Waterpik TC-100 / 55,00 zł
Końcowki irygatora do czyszczenia języka Waterpik TC-100 / 55,00 zł

 

Pamiętaj, że to właśnie bakterie gromadzące się na języku są w dużej mierze odpowiedzialne za problem nieświeżego oddechu.

 

Mycie zębów bezpośrednio po posiłku

O ile samo mycie zębów po każdym posiłku błędem nie jest, o tyle sięganie po szczoteczkę od razu po jedzeniu już tak. Pod wpływem kwasów zawartych w potrawach i napojach, szkliwo zębów staje się miękkie i łatwo możemy je uszkodzić szczoteczką, szczególnie jeżeli mamy tendencję do zbyt mocnego jej przyciskania. Dlatego odczekajmy co najmniej 20 minut, nim umyjemy zęby, a w międzyczasie możemy po prostu przepłukać jamę ustną wodą.

Szukasz dobrej szczoteczki lub irygatora do zębów? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego Polkardbis, w którym znajdziesz szeroki wybór urządzeń do higieny jamy ustnej renomowanego producenta – marki Waterpik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *