Problemy jamy ustnej

Sposoby na pomoc stomatologiczną podczas podróży

Podróżowanie bywa dziś nieco stresujące. Co robisz, kiedy potrzebujesz szybkiej pomocy dentystycznej w momencie, gdy jesteś daleko od domu i swojego zaufanego stomatologa? Przedstawiamy dziś pięć krótkich wskazówek, które pomogą Ci uniknąć problemów z zębami lub szybko wyleczyć jej podczas kolejnej podróży czy wyjazdu na wakacje.

 

Unikaj dużych zabiegów stomatologicznych krótko przed wyjazdem

Rozpoczęcie poważnego leczenia u dentysty to nie najlepszy pomysł, jeśli masz w planach jakiś duży zabieg, na przykład założenie korony lub leczenie kanałowe, lepiej nie robić tego przed wyjazdem. Jeśli jesteś w trakcie leczenia, poproś swojego dentystę o instrukcje, jak postępować, aby uniknąć problemów związanych z leczonymi zębami podczas wyjazdu. Może okaże się nawet, że zna jakiegoś stomatologa w pobliżu Twojego miejsca pobytu i będzie mógł polecić Ci go na wypadek ewentualnych kłopotów.

 

Uzupełnij plomby, które wypadły

Jeśli zdarzyło Ci się zgubić plombę, najważniejsze jest, by pokryć odsłoniętą powierzchnię. Drogerie i apteki sprzedają produkty, które mogą działać jak materiał plomb. Jeśli nie możesz w żaden sposób tego zrobić, możesz użyć wosku lub nawet gumy do żucia (bez cukru!).

 

Andrey Popov, fotolia.com, #101350708
Andrey Popov, fotolia.com, #101350708

 

Napraw zepsute korony zębów

Jeśli zdarzyło Ci się zgubić koronę, ponowne założenie jej w poprawny sposób może okazać się problematyczne. Ważne jest, by umieścić je właściwie na miejscu bez przekrzywień, resztek jedzenia czy innych przeszkód. Kiedy jesteś pewien, że jest poprawnie umieszczona, wyczyść przestrzeń pod nią i zastosuj na dziąsło niewielką ilość pasty klejącej, którą bez trudu kupisz w aptece. Przygryzaj delikatnie, aż korona znajdzie się na swoim miejscu.

 

W razie potrzeby zgłoś się na leczenie

Jeśli podczas picia gorących napojów odczuwasz ból lub zauważasz opuchliznę na swoich dziąsłach, możesz potrzebować pomocy stomatologicznej. Dobrze, abyś odwiedził dentystę najszybciej, jak to możliwe. Poproś obsługę hotelu o pomoc w znalezieniu gabinetu specjalisty.

 

Utrzymuj właściwą higienę jamy ustnej

Szczególnie istotne jest, aby w czasie wyjazdu na urlop nie zapominać o higienie zębów. To pomoże utrzymać jamę ustną w dobrej kondycji, która nie będzie wymagać pomocy. Nie zapomnij również zabrać ze sobą w podróż irygatora Waterpik. O tych modelach, które świetnie nadają się na podróż, pisaliśmy na naszym blogu niedawno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *