zdrowe-zeby
Irygatory i szczoteczki

Irygator Waterpik – przed jakimi chorobami ochroni Twoją jamę ustną?

Podczas zabiegu irygacji wystrzeliwana jest pod ciśnieniem ciecz w kierunku zębów i dziąseł – skutecznie wypłukuje resztki jedzenia, czyści przestrzenie międzyzębowe i kieszonki przyzębne oraz namnażające się w niej bakterie. Sprawdź, przed jakimi chorobami ochroni Twoją jamę ustną irygator Waterpik!

Nieodpowiednia higiena wywołuje choroby jamy ustnej

Stomatolodzy są zgodni, że choroby przyzębia i próchnica mogą być przyczyną wielu schorzeń, takich jak cukrzyca, choroby serca czy układu krążenia. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej powoduje gromadzenie się bakterii, które są odpowiedzialne za obrzęki i krwawienie dziąseł. Bakterie oraz drobnoustroje przedostają się następnie do krwiobiegu. Krew rozprowadza je po całym organizmie, powodując stany zapalne. Eksperci Waterpik Polska podpowiadają, jak odpowiednie korzystanie z irygatora może ochronić Cię przed niektórymi chorobami jamy ustnej.

Choroby dziąseł

Podczas mycia zębów zauważasz niewielkie krwawienie, opuchliznę czy zaczerwienienie dziąseł? Tak zwykle objawia się ich stan zapalny. Dbaj o higienę jamy ustnej. Szczotkuj zęby przynajmniej 2 razy dziennie po ok. 3 minuty. Najlepiej sprawdzi się szczoteczka soniczna i irygator wodny Waterpik. Usuwają o ok. 25% więcej płytki nazębnej niż podczas tradycyjnego szczotkowania, a także obniżają ryzyko wystąpienia krwawienia i zapalenia dziąseł o ok. 93%.

Irygator WP-100 zadba o higienę przestrzeni międzyzębowych oraz delikatnych i wrażliwych dziąseł. Bez problemu mogą go używać osoby z aparatami ortodontycznymi, implantami i mostami. Urządzenia doczyszczają miejsca, do których nie dociera włosie szczoteczki. Strumień wody pod ciśnieniem wypłukuje resztki pokarmu oraz płytkę nazębną z miejsc trudno dostępnych.

Próchnica i nadwrażliwość zębów

Do najczęstszych chorób atakujących zęby stomatolodzy zaliczają próchnice i paradontozę. Obie powodują ból, a nieleczone mogą być przyczyną powstawania wtórnych ognisk zakażenia w odległych narządach – nerkach, sercu, oczach.

Do próchnicy dochodzi wtedy, kiedy na powierzchni zębów gromadzą się bakterie kwasotwórcze. Na rozwój choroby wpływa tworzenie się płytki nazębnej, która z czasem przemienia się w kamień nazębny – dochodzi do uszkodzenia szkliwa i stopniowo rozwija się próchnica.

Dbaj o prawidłową higienę jamy ustnej, korzystając ze szczoteczki sonicznej oraz irygatora Waterpik. Korzystając z nich, możesz skutecznie zredukować płytkę nazębną, nadwrażliwość zębów spowodowaną zbyt mocnym szczotkowaniem oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób dziąseł.

Polecamy model WP-160, który ma w zestawie różne końcówki, m.in. do:

  • języka,
  • koron, mostów i implantów,
  • odkrytych kieszonek przyzębnych,
  • niwelowania płytki nazębnej.

Jeśli masz szczególnie wrażliwe zęby, np. na ciepłe, zimne napoje, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zestaw: szczoteczka soniczna i irygator. Zwróć uwagę na model WP-861, który ma w komplecie 6 końcówek wymiennych i wyposażony jest w system kontroli ciśnienia. Urządzenie gwarantuje szczotkowanie, nitkowanie i płukanie w jednym. Usuwa płytkę nazębną, poprawia kondycję dziąseł, pobudzając krążenie.

irygator-zdrowy-usmiech

Nieświeży oddech i suchość w ustach

Nieświeży oddech to najczęstsza oznaka sygnalizująca kłopoty z zębami. Może też towarzyszyć przewlekłej suchości oraz chorobom dziąseł. Za ten stan rzeczy odpowiedzialne są bakterie bytujące w jamie ustnej. Skutecznym sposobem ochrony przed halitozą są szczoteczki soniczne i irygatory. Modele Waterpik i odpowiednio do nich dobrane końcówki doskonale radzą sobie z nieświeżym oddechem. Strumień wody wystrzeliwany pod ciśnieniem oraz pulsacje w jednym usuwają resztki pokarmów, czyszczą przestrzenie międzyzębowe i miejsca poniżej linii dziąseł.

Zapobiegają suchości w jamie ustnej. Jeśli jest w niej mało śliny, trudniej poradzić sobie z bakteriami, które tam bytują. Nadmierna suchość sprawia też, że trudniej żuć i połykać pokarm, a zalegające w buzi resztki jedzenia wywołują nieprzyjemny zapach. Dlatego pij wodę, oddychaj przez nos, używaj nawilżacza powietrza, do płukania jamy ustnej stosuj irygator.

Zadbaj o zdrowie z irygatorem Waterpik

Chyba nie masz już żadnych wątpliwości, że zakup irygatora, to dobra inwestycja? Nie wiesz, czy wybrać model stacjonarny, bezprzewodowy, czy rodzinny? A może zdecydować się na urządzenie 2w1 – irygator ze szczoteczką soniczną? Eksperci Waterpik Polska chętnie doradzą odpowiednie rozwiązanie dopasowane do Twoich preferencji. Zakupu możesz dokonać teraz, a zapłacić dopiero za 30 dni. Zadbaj o zdrowie razem z nami.

Możliwość komentowania Irygator Waterpik – przed jakimi chorobami ochroni Twoją jamę ustną? została wyłączona