Higiena jamy ustnej

Czym są irygatory do zębów?

Wiele osób codziennie czyści zęby przy użyciu szczoteczki i pasty. Często używa się także nici dentystycznej. Jednak korzystanie z irygatorów do higieny jamy ustnej nie jest powszechne. Przyjrzyjmy się zatem irygatorom nieco bliżej.

 

Czym jest irygator do zębów i kto powinien go używać?

Irygator to urządzenie, dzięki któremu w szybki i prosty sposób skutecznie oczyścić będzie można przestrzenie międzyzębowe. Irygator jest w stanie zastąpić nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe czy często używane zamiast nich wykałaczki. Irygator z pewnością okaże się bardziej skutecznym rozwiązaniem. Pozwala na szybsze i dokładniejsze niż tradycyjne sposoby czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i trudno dostępnych miejsc. Stanowi uzupełnienie codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Szczególnie poleca się go osobom o stłoczonych zębach, a także noszącym aparaty ortodontyczne oraz posiadającym implanty, mosty, korony. Irygatorów powinny używać osoby z kieszeniami dziąsłowymi czy paradontozą.

 

Rodzaje irygatorów 

Wyróżnić można dwa rodzaje irygatorów:

  • irygatory stacjonarne — czyli irygatory dentystyczne przeznaczone do użytku domowego. Mają one większy rozmiar, większy pojemnik na płyn, bardzo często większe ciśnienie oraz większą żywotność w porównaniu z irygatorami przenośnymi. Przykładem takiego modelu jest irygator Waterpik WP-100.
  • irygatory bezprzewodowe — to irygatory przenośne. Dobrze sprawdzają się one przede wszystkim w podroży. Polecane są one szczególnie osobom, które często przebywają w delegacjach, muszą przemieszczać się między kilkoma miastami lub po prostu dużo czasu spędzają na urlopach czy gościnnych pobytach. Niewątpliwą zaletą irygatorów bezprzewodowych jest ich niewielki rozmiar oraz waga. Mają za to mniejszy pojemnik na wodę, jednak jest on dostosowany do wyglądu i przeznaczenia całego urządzenia. W kwestii transportu irygatorów ważny jest też fakt, że mogą one być zasilane przez baterie lub wbudowany akumulator.

 

Irygator ze szczoteczką soniczną WaterPik Complet Care 5.0 / 749 zł

 

Dlaczego Waterpik?

Irygatory firmy Waterpik charakteryzują się trzema cechami: szybkość, łatwość i efektywność. Oprócz tego cechuje je wyższe ciśnienie niż urządzenia innych producentów. Dołączone do irygatorów Waterpik specjalistyczne końcówki zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach noszących mosty i implanty, a także mających kieszonki poddziąsłowe czy z założonymi aparatami ortodontycznymi. Waterpik w swej ofercie posiada zarówno irygatory stacjonarne, jak i przenośne. Doskonale usuwają bakterie, znajdujące się głęboko między zębami i poniżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie przynosi wystarczających rezultatów. Dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem świetnie wypłukują resztki jedzenia z mało dostępnych miejsc. Oprócz tego chronią przed rozwojem próchnicy, a także tworzeniem się stanów zapalnych i chorób przyzębia. Regularne stosowanie irygatora do zębów dobrze wpływa na stan dziąseł. Poprawia ich ukrwienie, a także regeneruje i wzmacnia ich stan.

 

W kolejnych wpisach w tej zakładce będą pojawiały się informacje dotyczące poszczególnych irygatorów. Zachęcamy do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *