Higiena jamy ustnej

Co zrobić, gdy boisz się dentysty?

Wciąż przekładasz zbliżający się termin wizyty u stomatologa? Twoje serce bije nieco szybciej po wejściu do gabinetu? Niestety, lekceważenie wizyt u dentysty, rutynowych badań kontrolnych i czyszczenia, może prowadzić do ciężkiego bólu i poważnych problemów, których w końcu nie będzie można zignorować. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z lękiem przed dentystą.

 

7 prostych porad, które pomogą zmniejszyć strach przed dentystą:

1. Poproś swojego dentystę, aby wyjaśnił, co się dzieje podczas Twojej wizyty.

2. Porozmawiaj ze stomatologiem o swoich wcześniejszych doświadczeniach i lękach.

3. Zapytaj go o sposoby na uspokojenie, które pomogą Ci się zrelaksować i ukoić nerwy.

4. Porozmawiaj ze swoim dentystą o opcjach, które pozwolą zakończyć leczenie na zaledwie kilku wizytach w gabinecie. Rozpocznij od badania, a podczas niego omów z lekarzem kolejne kroki. To może okazać się łatwiejsze niż myślisz.

5. Skonsultuj z lekarzem możliwości leczenia. Ta świadomość pomoże ukoić lęk.

6. Spróbuj zabrać ze sobą znajomego lub członka rodziny na wizytę stomatologiczną.

7. Słuchaj muzyki lub ściskaj piłkę przeciwstresową. To na pewno pomoże Ci się zrelaksować.

 

Poprawić zdrowie jamy ustnej

Innym sposobem, który sprawi, że wizyta u stomatologa pójdzie gładko, a jednocześnie pomoże zmniejszyć strach przed dentystą, jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej. Pomiędzy wizytami u dentysty, można zapobiec chorobom dziąseł i próchnicy zębów w domu, używając produktów Waterpik. Choroby dziąseł są poważnym problemem, który powoduje przewlekle nieświeży oddech i utratę zębów. Choroby dziąseł są również połączone z innymi chorobami, takimi jak choroby serca, cukrzyca czy rodzenie się dzieci o niskiej masie urodzeniowej.

 

Waterpik – naprawdę warto!

Waterpik gwarantuje zdrowsze dziąsła w ciągu zaledwie 14 dni po użyciu irygatora. Stosując go przez minutę dziennie, będziesz na najlepszej drodze do doskonałego zdrowia jamy ustnej i najświeższego oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *