Dlaczego szczoteczka do zębów Waterpik® Sensonic® Professional Plus jest 29% bardziej skuteczna niż Sonicare® FlexCare przy poprawie stanu zdrowia jamy ustnej.


Jest to porównanie dwóch szczoteczek elektrycznych w ograniczeniu płytki nazębnej, krwawienia i zapalenia dziąseł.

Cel badania
Porównanie stosowania Waterpik® Sensonic® Professional Plus z Sonicare® FlexCare w ograniczeniu płytki nazębnej i zapaleń w okresie 4 tygodni.

Metodologia
Sto pięćdziesiąt pięciu osobników zostało podzielonych losowo na trzy grupy: Szczoteczka Waterpik® Sensonic® Professional Plus, szczoteczka Sonicare® FlexCare lub standardowa ręczna szczoteczka ADA. W trakcie opisanej losowej, pojedynczo ślepej próby klinicznej, osobnicy byli oceniani na początku, po 2 tygodniach i po 4 tygodniach (płytka nazębna, krwawienie i zapalenie dziąseł). Osobnicy zostali poinstruowani w zakresie prawidłowego używania urządzenia elektrycznego w oparciu o wskazówki producenta. Użytkownicy ręcznej szczoteczki w dalszym ciągu używali normalnych technik szczotkowania. Wszyscy osobnicy używali przydzielonej pasty (ADA) do zębów zawierającej i szczotkowali zęby dwa razy dziennie. Wyniki Zmodyfikowanego Wskaźnika Dziąsłowego (MGI) i Krwawienia przy Sondowaniu (BOP) były rejestrowane dla całej jamy ustnej, strefy twarzowej i językowej. Wyniki dla płytki nazębnej były rejestrowane dla całej jamy ustnej, stref językowych, brzegowych i międzyzębowych na podstawie wskaźnika Navy Plaque Index w modyfikacji Rustogi (RMNPI).

Wyniki
Po 4 tygodniach Waterpik® Sensonic® Professional Plus była 29% bardziej skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej niż Sonicare® FlexCare. Wykazała również dużo większą skuteczność w ograniczeniu krwawienia dziąseł i zapalenia dziąseł. Sensonic® Professional Plus była również skuteczniejsza niż ręczna szczoteczka do zębów w przypadku wszystkich kontrolowanych stref i regionów.

Wniosek
Waterpik® Sensonic® Professional Plus jest znacznie skuteczniejsza niż Sonicare® FlexCare w usuwaniu płytki nazębnej i poprawie higieny jamy ustnej.

Produkt dodany do Ulubionych
Produkt dodany do porównania

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszego serwisu internetowego przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO). Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności.