Badanie miało na celu sprawdzić wpływ Dental Water Jet z Końcówką Ortodontyczną na płytkę nazębną i krwawienie u młodych pacjentów ortodontycznych ze stałymi aparatami ortodontycznymi.

W badaniu porównano użycie ręcznej szczoteczki do zębów i irygatora Waterpik® z końcówką ortodontyczną do ręcznego szczotkowania zębów i czyszczenia nicią za pomocą nawlekacza. Badano przede wszystkim wpływ na ograniczenie krwawienia i biofilmu płytki nazębnej u młodzieży ze stałymi aparatami ortodontycznymi. Grupa kontrolna składała się tylko z osób szczotkujących. Badanie przeprowadzono w BioSci Research Canada, Ltd., Mississauga, Ontario, Kanada.

Stu pięciu nastolatków ze stałymi aparatami ortodontycznymi uczestniczyło w badaniu jednoośrodkowym o zapewnionej losowości. Wyniki dla krwawienia i biofilmu płytki nazębnej były rejestrowane na początku i w dniu czternastym i dwudziestym ósmym.

Wyniki badania:
W ograniczeniu biofilmu płytki nazębnej irygator Waterpik® był ponad trzykrotnie skuteczniejszy niż tradycyjna nić dentystyczna i ponad 5 razy skuteczniejszy niż samo szczotkowanie. A w przypadku krwawienia był 26% skuteczniejszy niż czyszczenie nicią oraz 53% lepszy niż samo szczotkowanie.
Produkt dodany do Ulubionych
Produkt dodany do porównania