Irygatory i szczoteczki

Rodzaje irygatorów stomatologicznych

Decydując się na zakup irygatora stomatologicznego, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Na rynku jest dziś obecnie mnóstwo modeli tych urządzeń, różnych firm i o różnych parametrach. Dlatego osobom po raz pierwszy wybierającym taki sprzęt trudno jest podjąć decyzję, który będzie dla nich najodpowiedniejszy. Z tego powodu w dzisiejszym wpisie omawiamy, jakie są rodzaje irygatorów, jakie mają one funkcje i kiedy najlepiej się sprawdzają.

WP-662 Irygator Ultra Professional (kolor czarny) / 449,00 zł
WP-662 Irygator Ultra Professional (kolor czarny) / 449,00 zł

Irygatory stacjonarne

Pierwszą grupę irygatorów stanowią irygatory stacjonarne. Są to sprzęty, które mają najwięcej trybów i funkcji. Kilkustopniowa regulacja ciśnienia pozwala dopasować siłę strumienia wody do własnych potrzeb, co sprawia, że nadają się nawet dla dzieci czy osób z wrażliwymi, skłonnymi do krwawienia dziąsłami. Za ich pomocą z powodzeniem można czyścić implanty, korony czy aparaty stomatologiczne – wszystko dzięki temu, że są sprzedawane w zestawie z kilkoma końcówkami wymiennymi. Niewątpliwym ich plusem są także duże zbiorniki na wodę – mogą mieć one nawet 1000 ml. Irygatory te przeważnie mają co najmniej dwa tryby pracy – jeden do czyszczenia i jeden do masażu dziąseł. Są urządzeniami bardzo funkcjonalnymi, z których korzystać może cała rodzina. Decydując się na nie, trzeba jednak mieć na uwadze, że zajmują one sporo miejsca w łazience.

WF-05 Irygator Wybielający / 529,00 zł
WF-05 Irygator Wybielający / 529,00 zł

Irygatory wybielające

Irygatory wybielające są odmianą irygatorów stacjonarnych, które jednak mają dodatkową funkcję – jak łatwo domyślić się po nazwie, pomagają przywrócić zębom ich naturalny, jasny kolor. Są sprzedawane w zestawie ze specjalnymi miętowymi tabletkami wybielającymi (oczywiście po wykorzystaniu pierwotnego zapasu należy je dokupować), które dodaje się do wody podczas irygowania. Urządzenia te są o tyle skuteczniejsze od innych służących do przywracania zębom bieli, że docierają nawet do trudno dostępnych miejsc – na przykład tuż przy dziąsłach czy pomiędzy zębami – dzięki czemu wybielają równomiernie całą powierzchnię zębów. Efekty działania tych irygatorów są widoczne już po 4 tygodniach.

WP-563 Bezprzewodowy zaawansowany irygator WaterPik (kolor granatowy) / 519,00 zł
WP-563 Bezprzewodowy zaawansowany irygator WaterPik (kolor granatowy) / 519,00 zł

Irygatory bezprzewodowe

Irygatory bezprzewodowe dają nieco mniej możliwości niż ich stacjonarne odpowiedniki, jeśli chodzi o regulację ciśnienia, ale również one w pewnym stopniu pozwalają dopasować siłę strumienia wody. Są za to wyposażone w akumulatory, dzięki czemu ich używanie nie wymaga stałego dostępu do prądu. Często takie urządzenia są wodoodporne, więc bez problemu można używać ich nawet pod prysznicem. Są niewielkie, lekkie i poręczne, dlatego polecane są szczególnie osobom, które dużo podróżują. W ich przewożeniu pomaga też to, że w komplecie z nimi sprzedawane są etui na irygator oraz specjalny futerał na końcówki wymienne. Nie oznacza to jednak, że nadają się jedynie dla osób, które stale są w trasie. Idealnie sprawdzają się też w przypadku, gdy mamy małą łazienkę, w której nie zmieściłby się irygator stacjonarny, albo nie chcemy zajmować przestrzeni dużymi urządzeniami.

CC-01 Irygator ze szczoteczką soniczną Waterpik Complete Care 9.0 / 649,00 zł
CC-01 Irygator ze szczoteczką soniczną Waterpik Complete Care 9.0 / 649,00 zł

Irygatory ze szczoteczką soniczną

Na rynku dostępne są także zestawy składające się z irygatora oraz szczoteczki sonicznej. Te pozwalają nie tylko na wodne nitkowanie, ale też na czyszczenie zębów za pomocą urządzenia, które zapewnia dużo większą skuteczność niż tradycyjna szczoteczka. Zestawy tego typu kompleksowo dbają o higienę jamy ustnej, do tego zaś są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Dają duże możliwości, jeśli chodzi o regulację i tryby pracy – i mowa tutaj zarówno o irygatorze, jak i szczoteczce sonicznej. Jako że łączą w sobie dwa urządzenia, pozwalają oszczędzić miejsce w łazience oraz gniazdka elektryczne.

Więcej na temat każdego typu irygatorów stomatologicznych możecie dowiedzieć się, zaglądając na naszą stronę internetową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *