Irygatory i szczoteczki

Jak wyczyścić irygator?

Irygator służy do czyszczenia jamy ustnej. Okazuje się jednak, że czasami trzeba też wyczyścić i sam irygator. Tu pojawia się pytanie – jak to zrobić, aby nic nie zepsuć, nie użyć szkodliwej substancji i nie zatruć się środkiem czyszczącym? Podpowiadamy!

 

Czyszczenie krok po kroku 

Zacznijmy od tego, że będziemy czyścić cały irygator – wszystkie jego części. Nie tak ważne jest to, jakiego użyjemy do tego proszku, ale to, by dobrze rozpuścić go w ciepłej wodzie. Cały zbiornik napełniamy ciepłą wodą i uruchamiamy irygator. Kiedy roztwór zacznie wypływać przez końcówkę, będziemy mieli pewność, że wyczyścimy nie tylko sam zbiornik, ale również przewód i pompkę. Możemy wtedy wyłączyć sprzęt i odstawić je na około 30 minut. Wymienne końcówki, które są dołączane do irygatora, najlepiej wrzucić do pojemnika. One też muszą zostać wyczyszczone, a im lepiej będziemy je czyścić, tym dłużej będziemy mogli z nich korzystać. Po upływie pół godziny wylewamy wodę z rozpuszczonym proszkiem lub płynem. Wlewamy do niego ciepłą wodę, uruchamiamy urządzenie i czekamy, kiedy zbiornik się opróżni. Czynność powtarzamy. Po dwukrotnym przelaniu czystej wody przez zbiornik będziemy mieli pewność, że nie zostały w nim już resztki płynu i możemy śmiało korzystać z irygatora.

 

Voyagerix, fotolia.com, Plik: #83884366
Voyagerix, fotolia.com, Plik: #83884366

 

Często, czyli?

Jak często powinniśmy czyścić irygator? Dobrze jest robić to raz na kilka miesięcy – optymalnie to 2-3 miesiące. Poza tym, jeśli zdarzy nam się nie korzystać z niego przez dłuższy czas, warto go przepłukać, zanim zaczniemy znów używać. Warto dobrze dbać o irygator – my polecamy do tego środek Redesept. Znajdziecie go między innymi w naszym sklepie.

 

Środek do czyszczenia i dezynfekcji irygatorów Waterpik RD REDESEPT / 60 zł
Środek do czyszczenia i dezynfekcji irygatorów Waterpik RD REDESEPT / 60 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *