irygator wybielający waterpik
Irygatory i szczoteczki

Czy używanie irygatora może pomagać w wybielaniu zębów?

W ostatnich latach do higieny zębów coraz częściej wykorzystywany jest profesjonalny irygator wodny. Pomimo dużego zainteresowania tego rodzaju sprzętem wciąż niewiele osób kojarzy te urządzenia z funkcją wybielania. W artykule przedstawimy Ci, w jaki sposób działa najlepszy wybielający irygator wodny do zębów na rynku oraz jak należy go używać, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego higiena zębów jest bardzo ważna?

Głównym zadaniem regularnej higieny jamy ustnej jest przeciwdziałanie schorzeniom, powstającym w wyniku nadmiernego nagromadzenia bakterii i drobnoustrojów. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić nie tylko do próchnicy, ale także groźnych chorób wewnętrznych. Aby zapobiec groźnym powikłaniom, myj zęby 2-3 razy dziennie, stosując się przy tym do zaleceń Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Nie można także zapomnieć o walorach estetycznych zdrowego i pięknego uśmiechu. Białe, zadbane zęby istotnie podnoszą naszą atrakcyjność w oczach innych, zachęcając ich do nawiązania bezpośredniego kontaktu.

Irygator wybielający – Twoje narzędzie w walce o białe zęby

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów – począwszy od specjalistycznych past i pasków, aż po kosztowną wizytę w gabinecie stomatologicznym. Wiele z tych metod to rozwiązania jednorazowe, które z biegiem czasu będzie trzeba powtórzyć. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje zęby zachowały biel na dłuższy czas, postaw na irygator do zębów Waterpik. Sekret jego skuteczności stanowi wykorzystanie technologii Whitening Infuser Technology. W omawianej formule do płukania jamy ustnej służy innowacyjny roztwór wody i środka do usuwania plam oraz nawet najbardziej uporczywych przebarwień.

Jak prawidłowo używać irygatora wybielającego?

Obsługa irygatora wybielającego Waterpik jest niezmiernie prosta i nie powinna sprawiać problemu nawet mało doświadczonym użytkownikom. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy wypełnić zbiornik wodą (ciepłą – nie gorącą) i umieścić tabletkę we wskazanym miejscu uchwytu. W następnym kroku powinna zostać nałożona odpowiednia dla Ciebie końcówka do irygatora, wybór optymalnego ciśnienia i rozpoczęcie właściwej pielęgnacji (więcej o prawidłowej o technice mycia znajdziesz w tym artykule). Niezmiernie ważną kwestią jest usunięcie resztek środka z pojemniczka po zakończeniu zabiegów higienicznych. Jego pozostawienie może doprowadzić do uszkodzenia dyszy oraz uchwytu.

Poznaj skuteczny sposób na piękny uśmiech!

Profesjonalne irygatory Waterpik są nie tylko łatwe w obsłudze, lecz także niezwykle skuteczne. Badania naukowe potwierdzają, że model WF-06 usuwa do 25% razy więcej przebarwień niż zwykła szczoteczka manualna. Ponadto, urządzenie przyczynia się do:

  • usunięcia do 99,9% płytki nazębnej z leczonych obszarów,
  • redukcji kamienia zlokalizowanego w niedostępnych innymi metodami miejscach,
  • ogólnego wzmocnienia i lepszego ukrwienia dziąseł,
  • znaczącej poprawy stanu zdrowia przestrzeni wokół implantów.

Warto podkreślić, że irygatory wodne Waterpik są pierwszymi na świecie tego typu akcesoriami, które są w stanie przywrócić naturalną biel. W większości przypadków efekt widocznie bielszych zębów zauważalny jest już po czterech tygodniach regularnego użytkowania.

Eksperci w dziedzinie higieny jamy ustnej radzą

Kosztowne wizyty w gabinecie stomatologicznym nie są jedynym sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Podobny efekt (i to na długi czas) możesz osiągnąć, stosując profesjonalne akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno urządzenia w wersji podstawowej (np. Waterpik CC-01 w zestawie ze szczoteczką soniczną), jak i specjalistyczne – wybielające. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaki irygator wodny do zębów wybrać, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy Ci porad w zakresie wyboru optymalnego sprzętu.

Możliwość komentowania Czy używanie irygatora może pomagać w wybielaniu zębów? została wyłączona